"Житомирський дрон": на платформі створення безпілотників для ЗСУ зареєструвалися понад 4 тисячі людей

"Житомирський дрон": на платформі створення безпілотників для ЗСУ зареєструвалися понад 4 тисячі людей

Вторгнення, війна, дрон, ЗСУ, безпілотник, Житомир, платформа
За тиждень на платформі по збору дронів зареєструвалися 4 тисячі людей. Фото: Дмитро Клименко/Суспільне Житомир

Більше 4 тисяч інженерів та понад 100 постачальників запчастин до безпілотників зареєструвалися на платформі "Житомирський дрон" станом на 8 січня 2024 року. Платформа розпочала свою роботу не в тестовому режимі 10 днів тому.

Про це в ефірі інформаційного міжрегіонального проєкту "Суспільне. Спротив" розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

За його словами, понад 4 тисячі людей сьогодні хочуть пройти навчання та стати інженерами, які самі збиратимуть дрони для українських військових.

"Ми, навіть, самі не очікували, яка кількість людей хочуть пройти навчання, отримати сертифікат. За зроблений дрон людина отримає з бюджету компенсацію у 6 тисяч гривень. Важливо, що дрони не одразу відправляються на фронт. Спочатку вони проходять тестування. Дрони мають індивідуальний номер, який вноситься до системи. Якщо дрон якісний, він відправляється на фронт", — розповів Сергій Сухомлин.

З його слів, проєкт "Житомирський дрон" загалом готували десь два місяці. Не в тестовому режимі він працює тільки 10 днів, і вже є звернення від інших громад України, які бажають створити у себе подібні платформи.

"Буквально на днях звернувся голова Дніпропетровської адміністрації Сергій Лисак для того, щоб ми надали цю платформу Дніпропетровщині. І ми із задоволенням даємо її безкоштовно. Сьогодні звернувся голова адміністрації з міста Куп’янськ Андрій Беседін. Також Хмельницький звертався. І я думаю, найближчим часом ми передамо цю платформу багатьом містам і громадам України", — сказав Житомирський міський голова.

"Житомирський дрон": на платформі створення безпілотників для ЗСУ зареєструвалися понад 4 тисячі людей
Житомирський міський голова Сергій Сухомлин в ефірі міжрегіонального проєкту "Суспільне. Спротив". 8 січня 2024 року. Скриншот із ефіру Суспільне.Супротив

Щодо безпекових заходів відносно виробництва дронів, Сергій Сухомлин розповів, що всі дані інженерів та тестувальників захищені.

"Всі люди, які реєструються інженерами, роблять це під ніками. Всі їхні персональні дані захищені і знаходяться на сервері в Європі. По-друге, ніхто не знає, де знаходяться тестувальники цих дронів. Приїжджає до людини автомобіль, забирає в нього дрони, підписує акти — і все", — сказав міський голова.

Раніше Суспільне повідомляло, що в Житомирі створили інформаційну платформу для збирання дронів "Житомирський дрон". Завдяки їй можна зібрати FPV-дрон, стати постачальником запчастин для його виготовлення або задонатити на закупівлю дрона.

У грудні 2023 року в міськраді визначилися, як виплачуватимуть компенсації за зібрані чи придбані FPV-дрони.

30 грудня у Житомирській міській раді показали перші вісім безпілотних літальних апаратів, виготовлених на платформі "Житомирський дрон". Усі вісім дронів пройшли тестування фахівців.

Станом на 3 січня 2024 року на платформі "Житомирський дрон" 186 людей зареєструвалися інженерами дронів чи постачальниками комплектуючих. У Житомирі планують щомісяця відправляти на фронт 1000 дронів від міста.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок