Олександр із Житомира разом зі своєю командою власноруч збирає FPV дрони від корпусу до камери. Безпілотники виготовляються за гроші волонтерів та донатів із соцмереж.
Про це Суспільному розповів житомирянин Олександр.
За його словами, саморобні дрони легкі та витривалі. Вага їх становить 950 грамів, при цьому вони можуть підняти до півтора кілограма вантажу. Цей дрон здатний пролетіти відстань вісім кілометрів, несучи на собі вибухівку.
"Зараз ми купуємо запчастини на ринку України, на різних торгових майданчиках. Тут ціни трохи вищі, оскільки торговці на них заробляють. Ми свідомо купили цю партію за дорожчу ціну, оскільки виникла гостра потреба і нам треба було терміново виробити дрони. Наступну партію ми плануємо закупити оптом, коли назбираємо необхідну суму. Ми хочемо замовити запчастини з Китаю, бо тільки звідти надходять запчастини для цих дронів. Це дозволить нам зекономити значну суму на кожному дроні", — говорить Олександр.
Перший FPV дрон, створений командою Олександра, вирушив на Донеччину, де військові протестують його.
"Випробовування першого дрона проходило тут, на місцевості, — каже житомирянин Олександр. — Ми виїжджали в поле, проводили тестові польоти, перевіряли його можливості та функціонал. Також показували його досвідченим військовим, які вже використовували подібні дрони. Перший дрон зайняв найбільше часу для тестування, оскільки потребував деяких налаштувань, щоб він гарно працював в повітрі".
Олександр розповів, що отримує багато звернень від військових, які хочуть купити у нього дрони, але він принципово відмовляється брати гроші від них.
"Ми не приймаємо замовлень від військових, хоча багато людей звертаються до нас з пропозицією придбати дрони і готові заплатити за них. Наш проєкт розроблений таким чином, що ми не беремо кошти від військових. Ми організовуємо збір і шукаємо інвестиції. У мене є багато друзів і родичів військових і я вважаю, що неправильно, щоб людина, яка ризикує своїм життям, захищаючи нашу країну, повинна власними коштами купувати дрони, запчастини для автомобілів та амуніцію. Це якийсь сюрреалізм", — говорить Олександр.
Зі слів Олександра, він розпочав виробництво безпілотників, щоб вони допомагали військовим виконувати бойові завдання.
"Сьогодні цей дрон — це, як мінімум одне зекономлене життя нашого військового, а можливо навіть більше. Вони стали невід'ємною частиною нашого арсеналу, і дрони на полі бою вже є стандартом", — сказав Олександр.
Зараз Олександр з командою оголосили збір грошей за які планують закупити деталі та продовжити виробництво FPV дронів.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube