Лубінець назвав геноцидом наказ Путіна про присвоєння українським дітям громадянства РФ

Лубінець назвав геноцидом наказ Путіна про присвоєння українським дітям громадянства РФ

Лубінець назвав геноцидом наказ Путіна про присвоєння українським дітям громадянства РФ
Фото: УНІАН

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що вживатиме всіх необхідних заходів для реагування як всередині країни, так і на міжнародній арені, на наказ президента РФ Володимира Путіна про присвоєння українським дітям громадянства Росії. Адже переведення дітей з однієї національної групи в іншу наданням примусового громадянства дітям, є однією з ознак геноциду, наголосив омбудсман.

Про це Лубінець написав у Телеграм.

Йдеться про наказ №11 “Про визначення окремих категорій іноземних громадян та осіб без громадянства, які мають право звернутися із заявою про прийом до громадянства Російської Федерації”, який Путін підписав 4 січня, зазначив омбудсман.

У наказі зазначається, що діти сироти та діти, які залишилися без батьківського піклування, які є громадянами України, можуть отримати громадянство РФ за особистим рішенням Путіна без врахування всіх або окремих вимог федерального законодавства. Заяву про вступ у таке громадянство можуть подати керівники російських організацій, в яку влаштовано під нагляд дитину.

Водночас, як відзначив Лубінець, при заповненні анкети, навіть не зазначається інформація про місце проживання заявника, його контактні дані, а лише адреса та контакти за місцем роботи такого заявника, який може зникнути в будь-який момент.

"Вважаю, що присвоєння дітям громадянства РФ робиться для того, щоб депортованих українських дітей “юридично” не залишилось на їхній території", — заявив український омбудсман.

Як він додав, виходить, що за депортованих українських дітей, які наразі перебувають у російських закладах чи в російських сім’ях під опікою, можуть подати заяви про всуп до громадянства російські громадяни, які Путін буде задовольняти без будь-яких вимог.

"Ми розуміємо страшні наслідки таких дій, адже наступним кроком після отримання ними “громадянства” РФ буде усиновлення дітей вже як росіян, а за цим — зміна їхніх персональних даних. В один момент може так статися, що жодної української дитини в РФ не залишиться, адже всі вони упродовж наступних 3 місяців можуть стати росіянами", — наголосив Лубінець.

Що відомо про указ Путіна

Президент Росії Володимир Путін 4 січня підписав указ про прийняття до російського громадянства іноземців.

Хто може отримати громадянство РФ згідно з указом:

  • особи без громадянства та громадяни України, які народилися та постійно проживали в Криму чи Севастополі, що виїхали за межі півострова до 18 березня 2014 року та не мають громадянства третіх країн;
  • особи без громадянства та громадяни України, які законно проживають на території Росії, у тому числі як учасники програми добровільного переселення з-за кордону;
  • громадяни Афганістану, Іраку, Ємену та Сирії, які народилися на території РРФСР і мали у минулому громадянство СРСР;
  • іноземці та особи без громадянства, які самі (або їхні предки) зазнали незаконної депортації з території Кримської АРСР;

Зазначається, що громадянство також можуть отримати члени сімей таких іноземців — подружжя, дітей та батьків, за умови, що контракт на службу укладено терміном не менше ніж рік.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Наказ Путіна про присвоєння громадянства РФ
Фото: publication.pravo.gov.ru

Наказ Путіна про присвоєння громадянства РФ
Фото: publication.pravo.gov.ru

30 травня 2022 року Путін підписав указ, який спрощує отримання російського громадянства дітьми-сиротами з України. В указі окремо згадані самопроголошені "ЛДНР", які є частиною України.

11 липня 2022 року Путін підписав указ, який спрощує набуття громадянства Росії для всіх жителів України. Міністерство закордонних справ України рішуче засудило цей указ.

На початок