Швеція передасть для України новий пакет гуманітарної допомоги

Швеція передасть для України новий пакет гуманітарної допомоги

Швеція передасть для України новий пакет гуманітарної допомоги
. Прапор Швеції на будівлі Ригсдагу у Стокгольмі, ілюстративне фото: Getty Images

Уряд Швеції заявив про виділення нового пакета гуманітарної допомоги для України на загальну суму 380 мільйонів шведських крон (близько 35 мільйонів доларів США).

Про це 26 червня повідомляє пресслужба уряду країни.

"Сьогодні уряд надає Україні новий пакет гуманітарної та відновлювальної допомоги. Підтримка у розмірі 380 мільйонів шведських крон призначена для задоволення найнагальніших потреб та підкреслює важливу роль організацій громадянського суспільства", — йдеться у повідомленні.

Міністр допомоги та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форссел зазначив, що потреби в Україні в допомозі є величезними та відчуваються ще більше після знищення Каховської греблі.

"Оскільки бойові дії на фронті посилюються, дуже важливо, щоб гуманітарні організації були готові надати підтримку громадянському населенню, яке потребує допомоги. Підтримка Швеції допомагає нашим партнерам бути на місцях і діяти в короткостроковій та довгостроковій перспективі там, де вони найбільше потрібні. Цей великий літній гуманітарний пакет принесе велику користь Україні", — переконаний урядовець.

У дописі зазначається, що у такий спосіб Швеція підтримає діяльність українського Червоного Хреста та інших організацій громадянського суспільства через їхню важливу роль у гуманітарній діяльності. Також уряд країни надасть підтримку Міжнародному комітету Червоного Хреста щодо забезпечення охорони здоров'я та ліків, водопостачання та санітарії, а також житла у важкодоступних районах. Окрім того, допомога надійде організаціям у складі ООН.

Ці внески надаються на додаток до гуманітарної допомоги, встановленої для України на 2023 рік, розповіли в уряді країни. Загалом після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року Швеція, серед іншого, виділила 1,9 мільярда шведських крон (177 мільйонів доларів) на гуманітарну допомогу, 750 мільйонів шведських крон (75 мільйонів доларів) на підтримку реконструкції та 316 мільйонів шведських крон (29 мільйонів доларів) на підтримку реформ в Україні, зазначається в дописі.

На початок