Швеція надала Україні новий пакет допомоги — €120 млн

Швеція надала Україні новий пакет допомоги — €120 млн

Швеція надала Україні новий пакет допомоги — €120 млн
Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон (ліворуч) і міністр міжнародного співробітництва і зовнішньої торгівлі Йохан Форсселл (праворуч), 11 грудня 2023 року. Фото: Ulf Kristersson/Facebook

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон 11 грудня оголосив про новий пакет допомоги цивільним українцям узимку — на 1,4 мільярда крон (приблизно 120 млн євро).

Про це прем'єр оголосив під час спільної пресконференції з міністром міжнародного співробітництва і зовнішньої торгівлі Йоханом Форсселлом.

Це найбільша на сьогодні підтримка від Швеції, як зазначив прем'єр.

Майже дві третини коштів підуть до фонду Світового банку для відновлення України. Цей Фонд підтримує Україну в сферах енергетики, житла, охорони здоров'я та транспорту. Інші частини розподіляться між Європейським банком розвитку для України, ЮНЕСКО, продовольчою програмою ООН та Шведським агентством захисту та готовності громади (MSB).

Кошти Швеції будуть скеровані, зокрема, на закупівлю обладнання для опалення та передачі потужностей в українській електромережі, створення притулків.

"Україна воює на полі бою, але також і в економіці. Підтримка України є майже екзистенційною", — зауважив прем'єр Крістерссон.

За словами міністра Форселла, саме на це був запит української сторони. Посадовець також звинуватив Росію в "енергетичному тероризмі" проти України.

Допомога Україні від Швеції

Швеція ухвалила Україні новий пакет військової допомоги у 200 млн доларів, що складається переважно з артилерійських боєприпасів. Також Швеція розглядає можливість відправлення винищувачів, заявив міністр оборони країни Пал Йонсон в жовтні 2023 року.

У вересні 2023 року стало відомо, що Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122. Разом з танками прибули українські екіпажі, які проходили навчання у Швеції.

Парламент Швеції у серпні 2023 року проголосував за новий пакет військової допомоги Україні на 3,25 мільярда шведських крон. Новий пакет допомоги містить боєприпаси, запчастини, транспортні засоби та обладнання для розмінування.

26 червня 2023 року уряд Швеції також заявив про виділення нового пакета гуманітарної допомоги для України на загальну суму 380 мільйонів шведських крон.

26 листопада прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон оголосив про новий фінансовий пакет допомоги для України в розмірі 100 мільйонів крон (8,7 мільйона євро) на продовольчу безпеку.

На початок