"Я сама його з-під завалів витягнула" — вдова захисника, який загинув внаслідок атаки "шахедів" по Львову

"Я сама його з-під завалів витягнула" — вдова захисника, який загинув внаслідок атаки "шахедів" по Львову

На початку повномасштабного вторгнення львів'янин Петро Бурбан пішов добровольцем захищати Україну. Через півтора року служби військовий отримав відтермінування, повернувся додому і почав шукати роботу. У перший робочий день, 19 вересня 2023 року, Петро Бурбан загинув внаслідок влучання "шахедів" у складське приміщення. У захисника залишилось троє дітей: семилітня Василина, п’ятирічний Михайло і найменший Іванко, якому 2,5 роки.

Дружина Петра Бурбана Наталія розповіла Суспільному історію вбитого Росією чоловіка.

Наталія Петрів познайомилась із Петром на автомийці, де він працював. Відтоді — 8 років були разом.

" Я приїхала мити машину, він там працював і я попросила мені допомогти. Так ми познайомилися, і так у нас закрутилося і завертілося. Вісім років — дуже коротко, швидко пройшли", — говорить Наталія Петрів.

Петро Бурбан з перших днів повномасштабного вторгнення пішов добровольцем в ТрО, а 30 серпня отримав звільнення від служби, розповідає жінка.

"Від початку війни, перших тижнів, він пішов на блокпости з хлопцями, зі всіма тут з району. Потім була десятка, сотня. , так він став добровольцем. 30 числом йому прийшло повідомлення, я пам’ятаю, що він каже, що я звільнений з ЗСУ і шукаю роботу. Він два тижні ту роботу шукав", — говорить Наталія.

Наталія Петрів показує родинний фотоальбом
Наталія Петрів показує родинний фотоальбом. Фото: Суспільне Львів

Загинув Петро у свій перший робочий день на складі. Наталія Петрів каже, досі похвилинно пам'ятає той день, коли три "шахеди" влучили у складські приміщення, де працював її чоловік.

"Я набираю його, тому що чую, що по небу звуки як мотоцики, чути, що "шахеди" летять. І чую той звук, що тут закінчився, а в телефоні продовжується. І це навіть до хвилини часу не було нашої розмови і чую, що там б'ються склопакети, в телефоні все-все чую, що завали і якийсь гуркіт, і наша розмова переривається, хоча телефон далі працює. Я чую його стогін, крики, я чую з його телефону голоси людей, що там сталося, що стіна впала. І я чую все, що відбувається довкола — 16 хвилин 28 секунд", — пригадує Наталія Петрів.

Наталія Петрів показує фото з Петром Бурбаном
Наталія Петрів показує фото з Петром Бурбаном. Фото: Суспільне Львів

Львів'янка розповідає, після того одразу набрала "103" і "102" і повідомила, що її чоловік зараз під завалами. І сама поїхала на місце, куди влучили "шахеди".

"За годину я була на місці події, лишила дітей сусідці. Я від першої секунди знала, що мій чоловік під завалами і щоб його не врятували... То не те, що збіг обставин, двох людей врятували, а його — ні. Він йшов третій, я так розумію, що вони йшли в сховище чи куди, вони йшли попід ту стіну, і його привалило вибуховою хвилею. Я сама його фактично знайшла, через 5 годин 10 хвилин знайшла, з-під завалів його витягнула. Я не розумію, як можна було його не врятувати, коли він був за два метри від того місця, де ті люди були розгорнуті, поруч. Чому не можна було знайти людину, якщо я дзвонила, просто на місці ніхто не знав, що треба шукати людину", — розповідає жінка.

Наталія Петрів з дітьми
Наталія Петрів з дітьми. Фото: Суспільне Львів

Петрові Бурбану було 32 роки. Без батька залишилися троє маленьких дітей: Василина, Михайло та Іванко. Жінка каже, Петро дуже любив проводити час з дітьми.

"Настільки енергійна і життєва людина, що навіть не подумав би, що так може бути. Він звільнився з армії, і все одно загинув від війни", — додає Наталія.

Що відомо про атаку безпілотниками 19 вересня

Вночі 19 вересня під час повітряної тривоги Львівщину атакували дронами-камікадзе типу "шахед". Було три влучання у промислові склади у Львові.

Внаслідок атаки загинув 32-річний чоловік. Також двоє людей отримали травми – це 26-річний чоловік та 68-річний чоловік.

У напрямку Львівщини летіло 18 таких дронів. 15 із них збили Сили ПВК "Захід". Сім збили безпосередньо у повітряному просторі Львівської області.

Повітряну тривогу на Львівщині оголосили о 03:39 і тривала вона до 06:00.

На початок