Штаб операції Об'єднаних сил спростував відео російських окупантів, в якому українські військові начебто укріплюють позиції поблизу Водяного.
"На YouTube-каналі ворожою стороною вчергове опубліковане відео, де начебто українські захисники проводять інженерні роботи в районі н.п. Водяне. Наведене відео було знято без прив'язки до місця і часу фіксації, що вказує на його постановочний характер", - йдеться у повідомленні.
Також у штабі зазначили, що подібні ролики є прикладом маніпулятивної пропаганди. Таким чином російські окупанти намагаються звинуватити ЗСУ у зриві домовленостей від 22 липня 2020 року.
"Наголошуємо! На відміну від окупантів, усі підпорядковані підрозділи Об’єднаних сил дотримуються домовленостей заради миру, збереження життів військовослужбовців і цивільного населення", - наголосили у штабі.
Що відомо
- 21 вересня російські окупанти тричі порушили режим припинення вогню, який вступив в дію 27 липня 2020 року.
- 20 вересня російські окупанти один раз порушили режим припинення вогню біля Новоолександрівки, а від початку 21 вересня вони двічі стріляли поблизу Мар'їнки.
- 2 вересня Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі погодила розмінування 20 ділянок в зоні ООС. Також учасники ТКГ погодили чотири ділянки розведення сил і засобів.
- 22 липня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи у форматі відеоконференції, на якому учасники домовились про припинення вогню на Донбасі. Воно вступає в силу з 00.00 годин 27 липня 2020 року.
- В ОБСЄ пояснили, що передбачає посилення режиму припинення вогню на лінії зіткнення.
- Станом на вечір 30 серпня Спеціальна моніторингова місія зафіксувала 829 порушень режиму "тиші" від початку нового всеосяжного перемир'я.
- Штаб ООС повідомив, що збройні сили України готові "дати належну відсіч" противнику у разі порушення домовленостей, для чого в командуванні об’єднаних сил створені відповідні додаткові резерви.
- Перший президент України і голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що "не розуміє, що таке особливий статус Донбасу", і під час переговорів з ОБСЄ та Росією готовий сприймати "особливу систему управління".
- Кравчук вважає, що на Донбасі можна запровадити більш "широке застосування російської мови", без надання їй статусу державної.