КНДР більше не прагнутиме до примирення з Південною Кореєю — Кім Чен Ин

КНДР більше не прагнутиме до примирення з Південною Кореєю — Кім Чен Ин

КНДР більше не прагнутиме до примирення з Південною Кореєю — Кім Чен Ин
Лідер КНДР Кім Чен Ин під час пленарного засідання правлячої Трудової партії в Пхеньяні. Фото: Korean Central News Agency/Korea News Service via AP

Лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що Північна Корея більше не буде прагнути до примирення і возз'єднання з Південною Кореєю. Це сталося на тлі обіцянок його країни вивести на орбіту три нові військові супутники-шпигуни в 2024 році.

Про це пише CNN.

Кім сказав, що міжкорейські відносини стали "відносинами між двома ворожими країнами і двома сторонами, які перебувають у стані війни", повідомляє державне інформаційне агентство.

"Настав час визнати реальність і прояснити наші відносини з Півднем", — сказав Кім.

Він додав, що якщо Вашингтон і Сеул спробують піти на військову конфронтацію з Пхеньяном, то його "сили стримування ядерної війни без вагань вдадуться до серйозних дій".

"Я вважаю, що це помилка, яку ми більше не повинні робити, мати справу з людьми, які оголошують нас "головним ворогом" і шукають лише можливості для "краху нашого режиму" і "об'єднання шляхом поглинання", співпрацюючи заради примирення і об'єднання", — заявив Кім.

Раніше КНДР заявила про намір наступного року запустити три військові розвідувальні супутники та створити безпілотні літальні апарати для просування своїх збройних сил.

Що відомо про запуск Північною Кореєю супутника-шпигуна

21 листопада КНДР запустила розвідувальний супутник. У відповідь 22 листопада Республіка Корея оголосила про часткове зупинення дії міжкорейської угоди про зниження напруженості.

26 листопада у КНДР заявили, що їхній розвідувальний супутник зробив фото військових баз США. Водночас міністр оборони Південної Кореї заявив, що Північна Корея перебільшила можливості свого супутника, оскільки для його налаштування потрібен час.

Раніше Північна Корея зробила дві невдалі спроби вивести на орбіту розвідувальний супутник. Першу спробу запуску супутника Пхеньян здійснив 31 травня. Військові Південної Кореї тоді заявили, що снаряд був балістичною ракетою великої дальності, яка впала приблизно за 200 кілометрів від острова Еочхон у Жовтому морі. Вантаж упав в море разом з ракетою-носією. Південна Корея і США засудили запуск супутника.

На початок