Північна Корея планує запустити ще три розвідувальні супутники

Північна Корея планує запустити ще три розвідувальні супутники

Очільник КНДР Кім Чен Ин
Кім Чен Ин під час засідання Пленуму ЦК Трудової партії Кореї, 30 грудня, 2023 року. Фото: державне агентство Північної Кореї KCNA.

Північна Корея заявила про намір наступного року запустити три військові розвідувальні супутники та створити безпілотні літальні апарати для просування своїх збройних сил.

Про це пише Reuters з посиланням на північнокорейське державне агентство KCNA.

"Ґрунтуючись на досвіді успішного запуску та експлуатації першого розвідувального супутника в 2023 році, завдання запуску трьох додаткових розвідувальних супутників у 2024 році було оголошено для сприяння розвитку космічної науки та технологій", — йдеться в доповіді на річній політичній зустрічі під головуванням очільника Північної Кореї Кім Чен Ина.

Під час виступу Кім Чен Ин заявив, що в країни немає іншого вибору, окрім як просувати вперед свої ядерні амбіції та налагоджувати глибші зв’язки з антиамериканськими країнами, оскільки Пхеньян стикається з безпрецедентними конфронтаційними кроками з боку США.

Кім також сказав, що КНДР ніколи не об’єднається з Південною Кореєю, додавши, що країна повинна фундаментально змінити свій принцип і напрямок щодо Південної Кореї.

"Ми офіційно заявляємо, що якщо США та Південна Корея спробують протистояти нам у військовій формі, то наші сили ядерного стримування дадуть відповідь", — сказав Кім Чен Ин.

Кім заявляє, що Північна Корея не може ігнорувати збільшення стратегічної військової присутності США на Корейському півострові. За його словами, Північна Корея повинна зробити фундаментальний поворот у політиці Південної Кореї.

Він наголосив, що з огляду на дії Сполучених Штатів і їхніх союзників, війна на Корейському півострові може спалахнути в будь-який момент.

Кім Чен Ин наказав північнокорейським військовим розпочати підготовку до знищення Південної Кореї у відповідь на ядерну кризу, йдеться у заяві KCNA.

Північна Корея планує запустити ще три розвідувальні супутники
Фото: державне агентство Північної Кореї KCNA

Що відомо про запуск Північною Кореєю супутника-шпигуна

21 листопада КНДР запустила розвідувальний супутник. У відповідь 22 листопада Республіка Корея оголосила про часткове зупинення дії міжкорейської угоди про зниження напруженості.

26 листопада у КНДР заявили, що їхній розвідувальний супутник зробив фото військових баз США. Водночас міністр оборони Південної Кореї заявив, що Північна Корея перебільшила можливості свого супутника, оскільки для його налаштування потрібен час.

Раніше Північна Корея зробила дві невдалі спроби вивести на орбіту розвідувальний супутник. Першу спробу запуску супутника Пхеньян здійснив 31 травня. Військові Південної Кореї тоді заявили, що снаряд був балістичною ракетою великої дальності, яка впала приблизно за 200 кілометрів від острова Еочхон у Жовтому морі. Вантаж упав в море разом з ракетою-носією. Південна Корея і США засудили запуск супутника.

На початок