РФ випустила по Україні близько 3800 дронів-камікадзе — Ігнат

РФ випустила по Україні близько 3800 дронів-камікадзе — Ігнат

Юрій Ігнат
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Фото: Олександр Магула/Суспільне

З вересня 2022 року Росія випустила по Україні близько 3800 дронів-камікадзе. Сили ППО знищили близько трьох тисяч російських безпілотників.

Про це в етері телемарафону заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Саме дронів-камікадзе по території нашої держави, якщо вже оновлювати інформацію, вже близько 3800 запущено з вересня минулого року, коли (війська РФ, — ред.) почали застосовувати ударні безпілотники", — сказав він.

За словами Ігната, українським військовим вдалося збити близько 3000 дронів-камікадзе.

Водночас речник ПС наголосив, що українській протиповітряній обороні ще потрібно більше систем, які працюватимуть проти ударних безпілотників.

Іранські дрони-камікадзе в Росії

13 вересня 2022 року військові ЗСУ вперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали росіяни.

За даними української розвідки, РФ замовила в Ірану понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні та цивільні об'єкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні Інститут вивчення війни інформував, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати росіян користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що в армії РФ з'явився другий майданчик для запуску дронів. Тепер окупанти почали запускати БПЛА з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Аналітики з Conflict Armament Research зазначили, що Росія модифікувала іранські дрони, переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

У червні 2023 року американська розвідка повідомила, що Іран надає Росії матеріали для будівництва заводу з виробництва безпілотників, що буде розташований на схід від Москви.

На початок