Іран надає Росії матеріали для будівництва заводу з виробництва дронів — американська розвідка

Іран надає Росії матеріали для будівництва заводу з виробництва дронів — американська розвідка

Іран надає Росії матеріали для будівництва заводу з виробництва дронів — американська розвідка
Демонстрація безпілотників іранської армії, ілюстративне фото: Iranian Army via AP

Іран надає Росії матеріали для будівництва заводу з виробництва безпілотників, що буде розташований на схід від Москви.

Про це повідомили у Білому домі із посиланням на дані американської розвідки, передає Associated Press.

Уточнюється, що завод в російській особливій економічній зоні Алабуга"Алабуга" — особлива економічна зона промислово-виробничого типу в Єлабузькому районі Республіки Татарстан. Розташована в 10 км від Єлабуга, 25 км від Набережних Челнів, 40 км від Нижньокамська і 210 км від Казані. Займає площу 3903,5 га.Стовідсотковим акціонером управляючої компанії АТ ОЕЗ ПВТ "Алабуга" є Міністерство земельних і майнових відносин Республіки Татарстан.На 2019 рік "Алабуга" була найбільшою особливою економічною зоною промислово-виробничого типу в Росії, що приносить 59% сукупної виручки і 34% податкових зборів від усіх ОЕЗ країни, що забезпечує 39% приватних інвестицій в російські ОЕЗ. може запрацювати на початку наступного року.

Білий дім також оприлюднив зроблені у квітні супутникові знімки промислової території в кількох сотнях миль на схід від Москви, де, ймовірно, буде побудовано підприємство.

У США зазначають, що така співпраця з Іраном свідчить про те, що Кремль прагне забезпечити постійне постачання зброї для свого вторгнення в Україну.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні і цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати дрони-камікадзе з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research — групи, що вивчає зброю, яка застосовується під час різних військових конфліктів повідомили, що Росія модифікувала іранські дрони "Shahed-131", переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

На початок