Кім Чен Ин наказав військовим та виробникам зброї прискорити підготовку до війни

Кім Чен Ин наказав військовим та виробникам зброї прискорити підготовку до війни

ЗМІ
Кім Чен Ин
Лідер КНДР Кім Чен Ин під час пленарного засідання керівної Трудової партії в Пхеньяні, Північна Корея, 26 грудня 2023 року. Фото: Korean Central News Agency/Korea News Service via AP

Лідер КНДР Кім Чен Ин наказав Збройним силам, виробникам боєприпасів і ядерної зброї прискорити підготовку до війни, щоб протистояти тому, що він назвав "безпрецедентними конфронтаційними кроками з боку Сполучених Штатів".

Про це повідомляє агентство Reuters, посилаючись на північнокорейські державні ЗМІ.

Говорячи про напрямки політики на новий рік на ключовому засіданні керівної партії країни, Кім сказав, що Пхеньян розширить стратегічне співробітництво з "антиімперіалістичними незалежними" країнами.

"Він (Кім — ред.) поставив бойові завдання для Народної армії та виробників боєприпасів, ядерної зброї та секторів цивільної оборони для подальшого прискорення підготовки до війни", — йдеться у повідомленні.

Лідер КНДР також оголосив економічні цілі на новий рік, назвавши його "вирішальним" для виконання п'ятирічного плану розвитку країни.

"Він (Кім — ред.) уточнив важливі завдання на новий рік, які необхідно динамічно просувати в ключових галузях промисловості, і закликав стабілізувати сільськогосподарське виробництво на високому рівні", — йдеться у повідомленні.

Північна Корея розширює зв’язки з Росією, оскільки Вашингтон звинувачує Пхеньян у постачанні військового обладнання Москві для використання у війні проти України, тоді як Росія надає технічну підтримку, щоб допомогти КНДР розширити свій військовий потенціал.

Що відомо про постачання КНДР зброї до РФ

У січні США оприлюднили розсекречені фотографії вагонів, які прямували в Росію з Північної Кореї і ймовірно перевозили зброю для російської армії, зокрема для ПВК "Вагнер".

У червні Кім Чен Ин пообіцяв "триматися за руку" з Путіним і зміцнювати стратегічне співробітництво між державами.

4 серпня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати отримали розвіддані, які вказують на спроби Росії придбати у Північної Кореї партію снарядів для використання у війні проти України.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що КНДР "заплатить ціну", якщо надасть Росії зброю для війни проти України.

10 вересня посланні з нагоди 75-ї річниці заснування КНДР Путін заявив, що прагне побудувати міцніші зв'язки з Північною Кореєю "на всіх фронтах".

На початок