Шоломоносні василіски: у Київському зоопарку відкрили експозицію із "драконами"

Шоломоносні василіски: у Київському зоопарку відкрили експозицію із "драконами"

Шоломоносні василіски: у Київському зоопарку відкрили експозицію із "драконами"
Шоломоносний василіск. Фото: Київський зоопарк

До новорічних свят у Київському зоопарку організували експозицію із символами 2024 року — "дракончиками". Відвідувачів запрошують подивитися на шоломоносних василісків.

Про це повідомляє пресслужба Київського зоопарку.

київв
Шоломоносний василіск. Фото: Київський зоопарк

"Прийдешній 2024 рік — це рік Дракона. Надзвичайний рік сильних, мудрих і шляхетних. І в часи важких випробувань кожен українець став саме таким. Тож до новорічних свят ми підготували експозицію з незвичайними "дракончиками" — шоломоносними василіскамиЗагальна довжина сягає 60-80 см. Хвіст василіска становить майже дві третини довжини його тіла. Свою назву шоломоносний василіск отримав через своє яскраво-зелене забарвлення і гребінь, який починається на голові й закінчується на хвості", — йдеться у повідомленні.

київв
Шоломоносний василіск. Фото: Київський зоопарк

Фахівці зоопарку інформують, що шоломоносні василіски відрізняються від інших тварин, тим, що здатні до бігу на поверхні води.

київв
Риби-неони. Фото: Київський зоопарк

Поруч із тераріумом василісків працівники розмістили акваріум з безтурботними яскравими рибами-неонами. Зверху створили інсталяцію, яка має нагадувати справжнього дракона. Експозицію розмістили на Острові звірів.

київв
Інсталяція, що має нагадувати череп дракона. Фото: Київський зоопарк

Центральні квиткові каси зоопарку працюють у понеділок із 12:00 до 15:00, із вівторка до неділі — з 10:00 до 15:00. Вхід у зоопарк дозволяється до 15:00, а перебувати на території можна до 16:30.

Що відомо про тварин у Київському зоопарку

У Київському зоопарку для родини папуг-монахів облаштували новий всесезонний будиночок. Родина цих папуг збільшилась до таких розмірів, що стала потребувати додаткових житлових умов.

Єдиній горилі в Україні — самцю Тоні — виповнилося 49 років. Це не тільки єдина горила в Україні, а й одна з найстаріших у Європі. Вже понад 20 років він мешкає у столичному зоопарку.

На початку березня лемур Байрактар відзначив день народження. Він народився передчасно 3 березня минулого року. Мати відмовилась від дитинчати через стрес від гучних вибухів. Також цієї весни у зоопарку створили понад 19 нових родин.

Київський зоопарк запрошує відвідувачів подивитись на каракалів, яких минулого року врятували від жорстокого поводження. Тварини майже рік проходили реабілітацію. Нині їх перевели на новий літній майданчик.

Попри воєнний стан працівники столичного зоопарку постійно влаштовують різні заходи для відвідувачів. У вересні 2022 року для тварин організували частування кавунами. Ними, зокрема ласували слон, ведмежатко та котячі лемури.

Цьогорічний сезон кавунів відкрили сіаманги Патрік і Тіса. За вересень тварини з'їдають до однієї тонни цих баштанних культур.

Ще тварин пригощають яблуками. Серед інших їх дуже полюбляють копитні. Цієї осені тварин годували гарбузами. На вихідні відвідувачі могли побачити, як їдять та граються, зокрема, носухи, єноти та фретки.

На початок