За людськими мірками – майже 90-річний дідусь. Єдина горила в Україні старожил Тоні святкує День народження

За людськими мірками – майже 90-річний дідусь. Єдина горила в Україні старожил Тоні святкує День народження

8 серпня, єдиній горилі в Україні — самцю Тоні — виповнюється 49 років
Єдина горила в Україні. Фото: Київський зоопарк/Facebook

Сьогодні, 8 серпня, єдиній горилі в Україні — самцю Тоні — виповнюється 49 років. Це не тільки єдина горила в Україні, а й одна з найстаріших у Європі. Вже понад 20 років він мешкає у столичному зоопарку.

Про це повідомляє Київський зоопарк у Facebook.

Розповідають, Тоні веде доволі активний спосіб життя, попри свій поважний вік. Але у "дідуся" є свої вікові нюанси, які потребують професійного контролю та особливого нагляду.

"3 роки тому у Тоні виникли проблеми зі шлунково-кишковим трактом, що призводило зокрема до набору зайвої ваги. На той момент його вага зросла аж до 230 кг. І тоді нашими фахівцями, зоологами й ветеринарами у співпраці із європейськими колегами було проведено повне обстеження організму і призначено лікувальну дієту та спеціальні фізичні навантаження", — йдеться у повідомленні.

Тож, тепер Тоні — вимушений вегетаріанець, харчується злаковими, фруктами та овочами.

"З раціону Тоні прибрали варене м'ясо, замінивши рослинними кормами нижчої калорійності. У вольєрі встановили "Медовий термітник" та "Фруктовий барабан". А ще наш іменинник любить вправи з м'ячами, — розповідають у столичному зоопарку.

Це позитивно відобразилося на самопочутті Тоні. Він став більш рухливим і скинув 50 кілограмів зайвої ваги.

"Наш старенький пожвавішав, увійшов у свою нормальну вагу — 180 кг і на свій вік виглядає чудово", — розповідають у зоопарку і запрошують на День народження старожила.

"8-13 серпня запрошуємо вас привітати нашого Тоні та побачити його ранковий вітамінний сніданок. Частування відбуватимуться щодня, о 10:25", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про тварин у Київському зоопарку

Київський зоопарк запрошує відвідувачів подивитись на каракалів, яких минулого року врятували від жорстокого поводження. Тварини майже рік проходили реабілітацію. Нині їх перевели на новий літній майданчик.

У "Київзоо" зимували не лише постійні мешканці, а й понад 200 тварин, яких волонтери вивезли із найбільш постраждалих регіонів унаслідок російського вторгнення.

На початку березня лемур Байрактар відзначив день народження. Він народився передчасно 3 березня минулого року. Мати відмовилась від дитинчати через стрес від гучних вибухів.

Цієї весни у Київському зоопарку створили понад 19 нових родин. Пари та родини створюють не тільки для розмноження, а й просто для компанії — згідно Плану колекції.

У Києві випустили на воду родину пеліканів. Завдяки теплим погодним умовам цьогоріч зробили це раніше, ніж зазвичай.

Попри воєнний стан працівники столичного зоопарку постійно влаштовують різні заходи для відвідувачів. У вересні 2022 року для тварин організували частування кавунами. Ними, зокрема ласували слон, ведмежатко та котячі лемури.

На початок