Президент Володимир Зеленський виключив можливість вступу України до Північноатлантичного альянсу частинами.
Про це глава держави повідомив під час пресконференції 19 грудня.
"Гарантії безпеки. Процес йде. Трішки повільніше, ніж я розраховував. Ми сьогодні зустрічалися командою з приводу гарантій безпеки, як наблизити це рішення. Багато залежить від нас", — сказав Зеленський.
Президент зазначив, що "ми часто звинувачуємо наших партнерів, але треба бути справедливими, багато залежить і від нас".
"На платформі Міноборони, Генштабу військовий компонент, скажу без деталей, ми повинні наше бачення передати партнерам і це є серйозним ядром для гарантій безпеки. Тому що все це буде навколо цього безпекового елемента. Ми досі це не передали", — розповів глава держави.
Зеленський підкреслив, що вступ до Північноатлантичного альянсу для України — "найпотужніший варіант".
"Нас не запрошують в НАТО. І сигнали щодо часткової участі — чесно кажучи, маячня. Ми не отримували таку пропозицію від жодного з партнерів. І дуже складно уявити, як це може бути. Для нас це великі ризики", — додав президент.
Перспективи вступу України в Альянс
30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.
Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.
За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.
Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".