Стихійне сміттєзвалище у Кобеляках на Полтавщині: коли ліквідують та які наслідки для довкілля

Стихійне сміттєзвалище у Кобеляках на Полтавщині: коли ліквідують та які наслідки для довкілля

У Кобеляцькій громаді на Полтавщині з наступного року планують ліквідувати та рекультивувати стихійне сміттєзвалище, розповів головний спеціаліст відділу архітектури і містобудування міськради Сергій Китайгора. Відходи на це звалище звозять з 2018, це призвели до забруднення ґрунту і підземних вод, каже начальник відділу держекоінспекції Центрального округу Сергій Хоменко.

Сергій Хоменко показує стихійне сміттєзвалище поблизу Кобеляк. З його слів, відходи сюди почали звозити з 2018-го.

"На Покровській, 1Б там було сміттєзвалище незаконне у Кобеляках, розміщення відходів там заборонили через сесію. І після цього, скоріш за все, відходи стали вивозити сюди. Це державні землі Кременчуцького лісгоспу". 1,3 гектара сміттєзвалище оце, площа його, стихійного цього, незаконного", — розповів начальник відділу держекоінспекції Центрального округу Сергій Хоменко.

"Сміття є сміття, воно випаровувалося, деякі запахи були, але воно у лісі далеко, у місто воно сюди не діставало", — сказав місцевий житель Олександр Панченко.

Стихійне сміттєзвалище у Кобеляках на Полтавщині: коли ліквідують та які наслідки для довкілля
Стихійне сміттєзвалище у Кобеляках має площу понад 1 гектар. Суспільне Полтава

Зараз сміття сюди не вивозять, територія закрита, каже керівник "Водоканалу плюс", яке займається вивозом сміття в громаді. Відходи сортують на території комунального підприємства.

"Зараз сміття вивозиться, сортується. У нас є майданчики для органічних відходів, перебираємо. Ось ви можете бачити на відео тюки, які стоять. Нашими спеціалістами усе проводиться сортування, усе окремо, майданчик для скла", — розповів директор комунального підприємства "Водоканал плюс" Сергій Ткаченко.

Через те, що стихійне звалище досі не ліквідоване, держекоінспекція подала претензію до підприємства "Водоканал плюс" на суму понад 734 тисячі гривень.

Стихійне сміттєзвалище у Кобеляках на Полтавщині: коли ліквідують та які наслідки для довкілля
Звозити сюди сміття почали у 2018 році. Суспільне Полтава

"Ми розрахували шкоду, яка завдана довкіллю. Тут є засмічення 660 тисяч, нецільове використання 27 (тисяч – ред.), 45(тисяч – ред.) – забруднення і навіть зняття родючого шару ґрунту, там до 1000 гривень", — продовжив начальник відділу держекоінспекції Центрального округу Сергій Хоменко.

"Ці відходи розміщені на відкритій земельній ділянці без відповідної гідроізоляційної підкладки. І тому фільтрат потрапляє у землю, він забруднює підземні води, ґрунти. Окрім того, ці відходи чим можуть загрожувати довкіллю? Самозаймання відбувається влітку, потім рознесення різних інфекційних захворювань", — сказала держінспектор з охорони довкілля держекоінспекції Центрального округу Юлія Костюченко.

За два роки суму претензії так і не сплатили, через це держекоінспекція направила матеріали до суду.Кримінальне провадження розпочато щодо колишнього керівника підприємства.

Стихійне сміттєзвалище у Кобеляках на Полтавщині: коли ліквідують та які наслідки для довкілля
Довкіллю завдано шкоди у сумі понад 600 тисяч гривень. Суспільне Полтава

"Нині у Кобеляцькому районному суді триває розгляд кримінального провадження стосовно колишнього директора комунального підприємства за кількома статтями Кримінального кодексу, у тому числі і за зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Це є частина 2 статті 364 Кримінального кодексу України. Санкція статті починається від 3 до 6 років позбавлення волі", — розповіла перша заступниця керівника Решетилівської прокуратури Юлія Ребрик.

"Стосовно претензії, про яку ви говорите, від екоінспекції, станом на зараз, я не можу ні підтвердити, ні спростувати даний факт, оскільки зараз наші спеціалісти зв’язуються з екологічною інспекцією і вирішується це питання. І навіть якщо там є заборгованість, вона буде найближчим часом погашена. Ця заборгованість виникла не за мого керівництва, це було за керівництва попередньої влади", — продовжує керівник комунального підприємства "Водоканал плюс"Сергій Ткаченко.

Стихійне сміттєзвалище у Кобеляках на Полтавщині: коли ліквідують та які наслідки для довкілля
Щоб ліквідувати стихійне сміттєзвалище у Кобеляках, потрібно закласти гроші у бюджет громади. Суспільне Полтава

На ліквідацію звалища нині у бюджеті громади немає грошей, говорить головний спеціаліст архітектури і містобудування міськради.

"Я так вважаю, що, мабуть, на це треба буде закласти кошти, у подальшому закласти кошти на рекультивацію цього звалища. Можливо, це буде при формуванні бюджету на наступний рік. Зараз, я думаю, що у нас немає коштів на це", - розповів Сергій Китайгора.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок