"Був дуже сильний запах": в Опішнянській громаді на Полтавщині рекультивують стихійне сміттєзвалище

"Був дуже сильний запах": в Опішнянській громаді на Полтавщині рекультивують стихійне сміттєзвалище

В Опішнянській громаді рекультивують стихійне сміттєзвалище, на яке люди звозили непотріб більше 20 років. На території висадили 2,5 сотні дерев.

Що відомо про стихійне звалище біля Опішні

Стихійне сміттєзвалище розташоване за 1 кілометр від селища Опішня, його площа ― близько гектара. За словами голови громади Миколи Різника, на цю територію вивозять сміття більше 20 років.

"Його (звалище ― ред.) ще попередні голови робили, на нього навіть документацію створювали. Люди привозять, висипають прямо на дорозі. Ми навіть встановлювали камери, але у зв’язку із воєнним станом їх довелося відключити", ― розповів Микола Різник.

У громаді на Полтавщині рекультивують звалище сміття
Площа звалища в Опішнянській громаді становить близько гектара. Фото: Суспільне Полтава

Жителька Опішнянської громади Анастасія Міхель Суспільному розповіла:

"Неймовірний запах стоїть, нехороший, специфічний. Цим літом загорілося сміття, і був дуже сильний запах, особливо тим, хто тут поряд живе. І дуже сильно диміло воно. Уже наскільки воно було переповнене, що люди просто під’їжджали до повороту і скидали так".

Одна з місцевих жительок поскаржилась на забруднення води, але його не підтвердили. Як розповів Суспільному начальник держекоінспекції Центрального округу Ігор Горжій, через скаргу територію звалища перевірили представники держекоінспекції.

Рекультивація звалища біля Опішні: що це та чому роблять
Сміття, яке вивозили на стихійне звалище біля Опішні. Фото: Суспільне Полтава

Нині сміття вивозять на полігон у сусідню громаду.

"Було ухвалене рішення зробити негайно рекультивацію. Вони нам представили новий проєкт виділення земельної ділянки під нове сміттєзвалище", ― розповів Ігор Горжій.

Як вирішать проблему стихійного звалища біля Опішні

Нині на звалищі розпочали рекультиваційні роботи. Для цього із бюджету громади закупили бульдозер, а на території висадили 2,5 сотні дерев та кущів, розповів голова громади Микола Різник:

"Рекультивація ― це складний процес. Цей бульдозер робить перший етап рекультивації ― це згортання сміття. Взагалі потім передбачається висипка різними шарами ґрунту, піску, ґрунту і висадження дерев. Частину ми вже зробили".

Що роблять зі звалищем біля Опішні на Полтавщині: роботи з рекультивації
В Опішнянській громаді для рекультивації звалища мають побудувати сміттєсортувальну лінію. Фото: Суспільне Полтава

Начальник держекоінспекції Центрального округу Ігор Горжій повідомив:

"Рекультивація повністю ― це потрібно розібрати все сміттєзвалище, папір розділити, скло розділити, метал відділити, і потім це віддати на вторсировину, і пересипати ґрунтами. І це все у подальшому буде використовуватись як земельна ділянка, де можна висадити добротний ліс".

Аби вирішити проблему зі сміттям у громаді, планують побудувати сміттєсортувальну лінію. Для цього оформили земельну ділянку, розповіла начальниця юридичного відділу Опішнянської селищної ради Ірина Гармаш.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок