Сміттєпереробний завод у Полтаві хочуть збудувати за гроші закордонних інвесторів

Сміттєпереробний завод у Полтаві хочуть збудувати за гроші закордонних інвесторів

Сміттєпереробний завод у Полтаві. Коли збудують
Суспільне Полтава

Міністерство екології України запропонувало збудувати у Полтаві сміттєпереробний завод, який буде повністю утилізувати тверді побутові відходи. Про це під час робочої зустрічі у Полтавській міськраді говорив радник міністра екології Сергій Довгалюк. Такі заводи одночасно можуть з’явитися ще у Лубнах, Кременчуці, Кобеляках та Зінькові.

Вирішити проблему стихійного сміттєзвалища поблизу села Макухівка в міністерстві екології України планують шляхом будівництва сміттєпереробного заводу. Нині площа сміттєзвалища – 17 гектарів. А загальний об’єм відходів – 18 мільйонів кубометрів.

"Ті заводи, що пропонує сьогодні міністерство, не враховують зовсім сміттєзвалища. Після переробки на цих заводах не буде чого захороняти. Там буде тільки попіл, який якраз буде іти для пересипки цього сміттєзвалища", каже радник міністра екології України Сергій Довгалюк.

Який сміттєпереробний завод планують будувати

Екологічний завод у разі переробки сміття вироблятиме електроенергію та складатиметься з чотирьох блоків, каже Сергій Довгалюк.

Сміттєпереробний завод у Полтаві хочуть збудувати за гроші закордонних інвесторів
Сергій Довгалюк, радник міністра екології України. Суспільне Полтава

"Блок сортування, блок підготовки сировини, блок газифікації і блок електроенергії. Зараз те, що нам пропонують (до 100 тисяч тонн) - це газопоршневі двигуни, робота на синтез-газі. А вище 100, як у вас в Полтаві, це паровий котел і турбіна", розповідає радник міністра екології України Сергій Довгалюк.

Хто розроблятиме документацію

Документацію розроблятиме робоча група керівників районів та громад, розповів директор обласного департаменту екології Сергій Олейніков.

"Плануємо забезпечити переробку ТПВ (твердих побутових відходів – ред.) всієї Полтавської області незалежно, де ця громада знаходиться. Готуємо технічне завдання під інвестиційний проєкт", — пояснює директор обласного департаменту екології Сергій Олейніков.

Хто виділить землю для будівництва заводу

Полтавська громада під будівництво має виділити земельну ділянку до 7 гектарів.

Макухівка
Макухівське сміттєзвалище. Суспільне Полтава

"Розглядались різні об’єкти. І в Ковалівці, і біля сміттєзвалища. Є ще там декілька варіантів, якими, можливо, будуть зацікавлені. В Супрунівці. Одним з основних пунктів роботи заводу є генерація електроенергії. Потрібно, щоб були наявні підстанції. Можливо, наявність залізничних шляхів, транспортне гарне сполучення",каже заступник начальника підприємства «КАТП-1628» Андрій Скрильник.

Будівництво заводу частково вирішить і проблему зайнятості населення, говорить Андрій Скрильник.

"Завод буде мати не менше 200 робочих місць. З середньою заробітною платою регіону. Думаю, що потенційно населені пункти, які можуть бути біля заводу, це буде можливість для того, щоб максимально пристосувати людей з даних населених пунктів на даному заводі",говорить заступник начальника підприємства «КАТП-1628» Андрій Скрильник.

Де взяти гроші

Будівництво планують за рахунок залучення закордонних інвестицій.

Сміттєпереробний завод у Полтаві хочуть збудувати за гроші закордонних інвесторів
Завод планують збудувати за 2 роки. Суспільне Полтава

"Ми маємо сьогодні досвід залучення інвесторів, як в Київській області, і нам дуже допомагають європейські і західні колеги. Міжнародні банки готові фінансувати до 80 відсотків будівництва цих заводів і до 20% - приватні кошти. Багато зацікавлених інвесторів є в світі, які хотіли б вкладати гроші в сміттєпереробку України. Ми повинні дати їм прозорі документи, кроки, як вони можуть заходити в Україну",говорить радник міністра екології України Сергій Довгалюк.

За словами радника міністра екології, сміттєпереробний завод одночасно можуть збудувати ще в Лубнах, Кременчуці, Кобеляках та Зінькові. На це потрібно близько двох років.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок