На Алеї сміливості у Києві з'явилося ім'я американського мільярдера Говарда Баффета

На Алеї сміливості у Києві з'явилося ім'я американського мільярдера Говарда Баффета

Зеленський Баффет
Фото: Володимир Зеленський/Telegram

На Алеї сміливості у Києві з'явилося ім'я американського мільярдера Говарда Баффета, який від початку повномасштабного вторгнення РФ допомагає Україні.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Він подякував Говарду Баффету за допомогу, зокрема за підтримку процесу розмінування.

"Алея сміливості. Ім’я Говарда Баффета серед імен лідерів, які поруч з Україною з перших днів повномасштабного вторгнення Росії. Американський підприємець і філантроп Говард Баффет неодноразово приїжджав в Україну, щоб допомагати нашим людям, нашій країні. Підтримка процесу розмінування нашої землі дуже цінна", — написав президент у Телеграм-каналі.

23 серпня 2022 року у Києві президент України Володимир Зеленський та президент Польщі Анджей Дуда відкрили Алею сміливості на площі Конституції. Зеленський наголосив, що на цій Алеї будуть вказані імена політичних лідерів та інших представників країн-партнерів, які надають Україні важливу підтримку у боротьбі з Російською Федерацією.

Що відомо про допомогу Говарда Баффета Україні

У червні 2022 року Баффет-молодший приїздив в Україну на запрошення Володимира Зеленського, який запросив представників американського бізнесу приєднатися до проєктів відновлення зрошуваних систем в Одеській області.

Наприкінці серпня Баффет також відвідав Рівненщину, а у листопаді — Чернігів.

Лише станом на червень 2022 року він пожертвував Україні 2,7 мільйона доларів. Кошти пішли на девʼять автобусів для потреб Тероборони, а також на закупівлю 375 новітніх травматологічних комплектів для військових ЗСУ.

Вже у березні 2023 року Баффет пожертвував 16 мільйонів 300 тисяч доларів Superhumans Center у Львові. Це найбільший благодійний внесок в історії створення клініки.

16 червня, Говард Баффет відвідав Авдіївку та прифронтові громади Донеччини.

За даними Forbes, станом на березень 2023 року фонд Баффета витратив на проєкти по всьому світові $307 млн, з яких понад $148 млн – в Україні. Очікується, що цьогоріч допомога буде більшою — до $250 млн.

На початок