Україна матиме великі можливості, позбудьтесь бюрократії і корупції — Говард Баффет

Україна матиме великі можливості, позбудьтесь бюрократії і корупції — Говард Баффет

Україна матиме великі можливості, позбудьтесь бюрократії і корупції — Говард Баффет
. Американський філантроп, фермер, син мільярдера Воррена Баффета Говард Баффет, фото: AP

Син американського інвестора-мільярдера Воррена БаффетаВоррен Баффет — американський інвестор, філантроп. Один з найуспішніших та найбагатших інвесторів, статки якого на жовтень 2021 року становлять 101,1 млрд дол. США, що робить його 10 найбагатшою людиною у світі. Має прізвиська "Мудрець Омахи" або "Оракул Омахи".Баффет — засновник холдингової компанії Berkshire Hathaway, у якій він є найбільшим акціонером й виконавчим директором. Його статок 2008 року оцінювався на 62 млрд, а 2019-го — у 82.5 млрд доларів, що робить його третьою найбагатшою людиною у світі після Джеффрі Безоса та Білла Гейтса. Говард з самого початку повномасштабного вторгнення допомогає Україні. В інтерв'ю виданню Forbes він заявив, що після війни українській економіці та уряду потрібно буде завоювати довіру інвесторів.

"Моя порада: вам треба показати, що ви серйозно налаштовані на те, щоб позбутися корупції та бюрократії, і що ви збираєтеся створити справедливе правосуддя та ринкову систему, які дозволять людям інвестувати", — сказав Баффет.

За його словами, до війни Україна була важким місцем для інвестицій, однак зараз, з точки зору перспективи на 30 років, країна робить правильні речі, щоб стати сильнішою демократією, зокрема приймає європейські стандарти.

Читайте також: Американський мільярдер побудує у Бучі фабрику-кухню для реформи шкільного харчування

Водночас Баффет зазначив, що слабкими сторонами України залишаються її старий радянський спадок, залишки того, як діяв Радянський Союз, і корупція, бюрократія.

"Війна допоможе це змінити. Буде попит у наступного покоління. В Україні вже є справжня демократія зі справжньою свободою. Але вам потрібно побудувати систему правосуддя, справедливість та інші елементи, які роблять її повною демократією", — підсумував благодійник.

Що відомо про допомогу Говарда Баффета Україні

У червні 2022 року Баффет-молодший приїздив в Україну на запрошення Володимира Зеленського, який запросив представників американського бізнесу приєднатися до проєктів відновлення зрошуваних систем в Одеській області.

Наприкінці серпня Баффет також відвідав Рівненщину, а у листопаді — Чернігів.

Загалом він пожертвував Україні 2,7 мільйона доларів. Кошти пішли на девʼять автобусів для потреб Тероборони, а також на закупівлю 375 новітніх травматологічних комплектів для військових ЗСУ.

На початок