Відбулась перша торговельна місія Британії до України: які оборонні угоди підписали

Відбулась перша торговельна місія Британії до України: які оборонні угоди підписали

оборона Міноборони Умєров Енді Старт Велика Британія
Uенеральний директор DE&S і національний директор з озброєнь Великої Британії Енді Старт і міністр оборони України Рустем Умєров, 18 грудня 2023 року. Фото: Ministry of Defence/X

Україну 13-14 грудня відвідала перша торговельна місія з Великої Британії. Партнери уклали кілька угод для посилення співпраці у сфері оборони.

Про це 18 грудня повідомив уряд Сполученого Королівства.

Зустрічі відбулася в Києві після виставки Defense and Security Equipment International (DSEI) у Лондоні у вересні щодо потенційного партнерства між оборонними та охоронними компаніями Британії та України. За результатами київської зустрічі підписали такі угоди:

  • Британська компанія Babcock уклала контракт на 3 роки про обслуговування протимінних кораблів "Черкаси" та "Чернігів" для військово-морського флоту України після того, як їх передадуть з Королівського флоту Великої Британії. Угода сталася після відкриття офісу Babcock в Україні.
  • BAE Systems та AMS Integrated Solutions Ltd підписали угоду, за якою в Україні будуть ремонтувати та обслуговувати спеціалізовані артилерійські системи ЗСУ, які передав Україні уряд Великої Британії.
  • Thales підписала Меморандум про взаєморозуміння з українським підрозділом безпілотних авіаційних систем Aerodrone: співпрацюватимуть в інженерному забезпеченні.

Британський уряд зазначає, що загальний обсяг торгівлі товарами та послугами між Великою Британією та Україною склав 1,5 мільярда фунтів стерлінгів (близько 70,5 млрд грн) протягом 2023 року. Нарощування співпраці створить робочі місця в обох країнах і сприятиме відновленню та стійкості України.

Морська коаліція для України

Міноборони Норвегії 6 грудня заявило, що разом із Великою Британією створить коаліцію на підтримку України.

11 грудня на знак початку роботи коаліції зустрілися міністр оборони Британії Грант Шеппс, міністр оборони Норвегії Бйорн Аріль Грам та командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа. Онлайн під'єднався міністр оборони Рустем Умєров.

До виконання завдань завдяки Сполученому Королівству вже готові протимінні кораблі "Чернігів" та "Черкаси".

13 грудня з ініціативи Великої Британії створили коаліцію з розвитку морських можливостей України. Мета — підвищення здібностей України на Чорному морі для забезпечення безпеки цивільного судноплавства та роботи "зернового коридору". Коаліція морських сил розрахована щонайменше до 2035 року.

На початок