Міністр оборони Британії висловився про потенційне зменшення підтримки України з боку США

Міністр оборони Британії висловився про потенційне зменшення підтримки України з боку США

Велика Британія міністр оборони Шеппс допомога США
Міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс, 2 грудня 2023 року. Фото: Rt Hon Grant Shapps MP/X

Голова Міністерства оборони Великої Британії Грант Шеппс 11 грудня прокоментував імовірне послаблення американської допомоги для України. За підтримку виступає адміністрація США, водночас існують інші питання в політиці Штатів.

Про це йдеться в трансляції зустрічі міністрів оборони Норвегії, Великої Британії та України.

"Я не думаю, що мені варто занадто багато спекулювати на тому, що станеться в Сполучених Штатах. Досі вони були дуже сильними і підтримували Україну, і, як я розумію, це справді широка підтримка і в Конгресі. Існують також деякі інші політичні питання, пов'язані з цим або дотичні до цього, і вони матимуть свій процес", — наголосив міністр Шеппс.

Він зазначив, що чув одностайну підтримку України з боку адміністрації президента США Джо Байдена, коли був на контактній групі з питань оборони України. Водночас міністр наголошує, що інші країни-союзники повинні зробити свій внесок у допомогу Україні: "Ми повинні справді активізуватися і робити цю роботу".

Частиною такої активізації є ініціатива морської підтримки України в Чорному морі, яку започаткували Велика Британія та Норвегія 11 грудня.

Грант Шеппс зазначив, що коаліція буде розширюватися: "Хоча сьогодні вранці на цій морській коаліції було три прапори, думаю, до вечора ви побачите понад 20. Багато інших країн збираються приєднатися до нас. І, можливо, я щойно прочитав прес-реліз, а хтось — наприкінці дня. Зазвичай у таких справах відбуваються подальші обговорення. Це справді глобальна справа.".

Що відомо про допомогу Сполученого Королівства

Велика Британія є одним із головних партнерів, які надають Україні військову допомогу у боротьбі з російською агресією. Одним з останніх "передач" були ракети Martlet. Вони є ефективними у боротьбі з цілими групами ударних дронів, зокрема іранських "шахедів", які використовує Росія у війні проти України.

У листопаді до державного бюджету України надійшло близько 400 млн доларів США під гарантію Великої Британії через трастовий фонд Світового банку. Їх спрямують на пенсії та зарплати медиків.

На початку грудня Міністр закордонних справ Сполученого Королівства Девід Кемерон оголосив про новий зимовий пакет гуманітарної допомоги Україні у розмірі майже 37 млн фунтів (понад 1,7 млрд гривень). Ці гроші є частиною загальної суми гуманітарної допомоги від Британії для України в розмірі 127 млн фунтів стерлінгів на 2023-2024 роки.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок