Британія підготувала вже два протимінні кораблі для України — командувач ВМС

Британія підготувала вже два протимінні кораблі для України — командувач ВМС

Протимінний корабель тральщик "Чернігів" "Черкаси" омре міни Велика Британія
Протимінний корабель "Чернігів" на навчаннях, Велика Британія, 23 жовтня 2023 року. Фото: ВМСУ

Командувач Військово-морських сил ЗСУ Олексій Неїжпапа на зустрічі з міністрами оборони Великої Британії та Норвегії заявив, що коаліція морських сил із цими двома країнами розрахована щонайменше до 2035 року. До виконання завдань завдяки Сполученому Королівству вже готові протимінні кораблі "Чернігів" та "Черкаси".

Про це йдеться в трансляції The Independent.

Неїжпапа пояснив: щоб побудувати флот, потрібно багато часу. Флот можна наповнити у два способи або поєднуючи обидва. Це закупівля кораблів чи будівництво або придбання вживаних кораблів.

"Не можна зайти в магазин і придбати корабель, як і навчитися його використовувати. Якщо ми говоримо про будівництво кораблів, адмірали не дадуть збрехати, ми говоримо про два, три, чотири роки для одного судна. Стосовно кораблів, які можуть бути придбані, необхідна підготовка екіпажу не менше 1 року", — говорить командувач.

Отже, морська коаліція України, Сполученого Королівства та Норвегії — на тривалий період.

"Ми розробили плани до 2035 року. Це стосується безпосередньо протимінних кораблів «Чернігів» та «Черкаси». Я дуже вдячний британському флоту за те, що вони забезпечили підготовку двох моїх екіпажів. І вони майже готові працювати за призначенням і майже сумісні за стандартами НАТО. Це два кораблі, які хоч зараз готові братися до виконання місії", — зазначив Олексій Неїжпапа.

Він додав, що ці кораблі нині у Британії, їх поки не можна завести в український морський простір через протоки Босфор і Дарданелли через дію конвенції Монтре. Але в суден буде багато роботи після війни. Зараз Чорне море є найнебезпечнішим місцем з точки зору мінної безпеки в Європі, наголосив військовий.

Поки що для розмінування використовують лише безпілотні системи та те, що може бути доставлено в Україну без залучення проток Босфор і Дарданелли.

Морська коаліція для України

Міноборони Норвегії 6 грудня заявило, що разом із Великою Британією створить коаліцію на підтримку України.

Британське Міноборони заявило, що країна передасть Україні два кораблі-тральщики Королівських ВМС для підвищення безпеки в Чорному морі. Також спільно з Норвегією Британія створить морську коаліцію.

Довідково: тральщик — військовий корабель спеціального призначення, головним завданням якого є пошук, виявлення та знищення морських мін.

11 грудня на знак початку роботи коаліції зустрілися міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс, міністр оборони Норвегії Бйорн Аріль Грам та командувач Військово-морських сил ЗСУ Олексій Неїжпапа. Онлайн під'єднався міністр оборони України Рутсем Умєров.

На початок