Львівська хорова капела "Дударик" отримала національний статус. Відповідний указ Володимир Зеленський підписав у четвер, 17 вересня. У репертуарі капели твори різних українських композиторів, колядки та кавери відомих хітів. Суспільне поспілкувалося із учасниками "Дударика".
Дударик — це як друга сім'я
"Дударик — це як друга сім'я, без нього не можна. Мені здається, що кожна людина має пройти через це. Там тебе не тільки музики навчать, там тебе навчать дисципліни і всього, як рідні батьки", — каже учасник хорової капели "Дударик" Святослав Роздобудько.
"Після першого курсу, літо, я потрапив у середовище, де цікава, романтична ситуація і молоді люди, які співають під гітару. Виявляється, що ті хлопці мають стосунок до "Дударика". Прийшов на репетицію, і скоро вже співав з ними, — розповідає колишній учасник хорової капели "Дударик" Віктор Романинець.

Учасники хорової капели "Дударик" розповіли про національний титул
Як дерево, що росло із зерня
"Уявіть собі дерево, котре росте з зерня. Цим зерням був Микола Кацал. На самому початку, коли він тільки приїхав до Львова, він обійшов близько 500 сімей. І назбирав на першу репетицію 80 хлопчиків. Репетиція відбулася, і по закінченню ми заспівали на три і останній акорд на чотири голоси. Микола Лукіч не ставив собі простих завдань", — згадує син та керівник хорової капели "Дударик" Дмитро Кацал.
Через національний статус відповідальності прибуло
У 1986 році "Дударик" був першим самодіяльним колективом, який отримав найвищу оцінку — Національну премію імені Тараса Шевченка.
"Це була сходинка по сходинці. В результаті нинішній статус (національного колективу, - ред.) я прокинувся, можливо, з такою самою по світлості головою. Єдине, що я усвідомлюю, відповідальності прибуло", — додав Дмитро Кацал.
"Коли на сцену "Дударика" виходить 250 людей, з них найменші 6-ти річні і старі дядьки. І серед тих старих-бородатих, ми починаємо вишукувати юнацькі личка, і починаємо визначати їх. І коли вони всі разом співають "Реве та стогне Дніпр широкий", мороз по шкірі йде", — розповіла викладачка школи "Дударик" Тетяна Сливинська.
За 40 років концертної діяльності "Дударика" відбулось понад 2500 тисяч концертів.