У США засудили колишнього ФБРівця, який допомагав обходити санкції росіянам

У США засудили колишнього ФБРівця, який допомагав обходити санкції росіянам

ЗМІ
Суд у Нью-Йорку засудив Чарльза Макгонігала
Чарльз Макгонігал під час прибуття до суду 9 лютого, 2023 року у Нью-Йорку, США. Фото: АР.

Суд у Нью-Йорку засудив Чарльза Макгонігала до тюремного ув'язнення на 50 місяців, який визнав себе винним у порушенні санкцій США, допомагаючи російському олігарху діставати інформацію про свого бізнес-конкурента.

Про це пише Голос Америки.

У Нью-Йорку Окружний суд Манхеттена ухвалив вирок у справі колишнього співробітника Федерального Бюро Розслідувань Чарльза Макгонігала, якого прокуратура звинуватила в роботі на наближеного до російського президента російського олігарха Олега Дерипаску.

Макгонігал, який працював у Нью-Йоркській філії ФБР, суд засудив до 50 місяців тюремного ув'язнення і зобовʼязав виплатити до 40 тисяч доларів штрафу. Раніше Чарльз Макгонігал визнав себе винним і розкаявся у скоєному, і замість п'яти років, на яких наполягала прокуратура, суддя засудила його до чотирьох років та двох місяців.

Американець займався розслідуванням російських олігархів протягом 20 років. У федеральному суді він зізнався в одному з пунктів змови з метою порушення Закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження та відмиванні грошей, повідомляє Міністерство юстиції.

Звинувачення пов’язане зі схемою 2021 року щодо ухилення від санкцій США від імені Олега Дерипаски, алюмінієвого магната та соратника президента Росії Володимира Путіна.

Макгонігал погодився перевірити конкурента російського олігарха Володимира Потаніна, щоб спробувати застосувати до нього санкції в обмін на приховані платежі від Олега Дерипаски. Він також намагався домогтися виключення Дерипаски зі списку санкцій США.

Високопоставлений колишній агент ФБР Чарльз Макгонігал очолював відділ контррозвідки ФБР у Нью-Йорку з 2016 до 2018 року. У ході процесу прокуратура зазначила, що в ці роки він займався розслідуванням щодо російських олігархів, включаючи Дерипаску.

На початок