"Краще, ніж нічого". У Києві вже запрацював "човниковий" рух в метро

"Краще, ніж нічого". У Києві вже запрацював "човниковий" рух в метро

метро "Теремки"
Станція метро "Теремки" в Києві, 13 грудня 2023 р. Фото: Брагінський Віктор / Facebook

У Києві в метро запрацював "човниковий" рух між станціями "Теремки" та "Деміївська".

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Дар'я Григоренко.

Киянка Катерина мешкає на КПІ, тож раніше до метро "Деміївська" діставалась за 30 хвилин. Нині її дорога займає близько години.

"У перші дні було дуже важко, бо я вийшла з потягу і розгубилась. Зараз добираюсь до "Либідської", а потім на тролейбусі їду сюди. "Човниковий" рух краще, ніж нічого. Адже вже можна дістатись потрібних станцій", — розповідає дівчина.

Інша пасажирка Ірина "синьою" гілкою користується рідко. Каже, що опублікований графік руху дозволяє заздалегідь розраховувати свій час.

"Краще, ніж нічого". У Києві вже запрацював "човниковий" рух в метро
У Києві запрацював "човниковий" рух в метро, 13 грудня 2023 р. Фото: Брагінський Віктор / Facebook

Тетяна раніше активно користувалась метро, але на час робіт "не дуже хоче туди спускатись".

"Великий інтервал можливо полегшить роботу. Але чи будуть люди?" — розмірковує жінка.

Очільник метрополітену Віктор Брагінський зазначив, що рух відбувається по двом коліям з інтервалом 13 та 17 хвилин в залежності від напрямку поїзда.

Що відомо про підтоплення київського метро

8 грудня в Києві закрили кілька станції метро у зв'язку з терміновим ремонтом на перегінному тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська". Поїзди їздитимуть від станції "Героїв Дніпра" до станції "Либідська".

Попередньо причиною називають розгерметизацію тунелю та появу тріщин в стінах. Київська міська прокуратура розпочала досудове розслідування через підтоплення підземки.

У метрополітені запевнили, що станції "Деміївська", "Голосіївська", "Васильківська", "Виставковий центр", "Іподром", "Теремки" продовжать цілодобову роботу в режимі укриття.

9 грудня Державна комісія ТЕБ та НС дозволила використовувати як укриття станції та вестибюлі закритої гілки столичного метро. Відповідним відомствам доручили додатково перевірити безпеку таких укриттів.

Із 8 грудня, від станції метро "Теремки" до станції "Либідська" курсує наземний транспорт, що дублює маршрути закритих станцій підземки.

Із 12 грудня змінюються два маршрути громадського транспорту між станціями метро "Либідська" та "Деміївська". Це автобус №2-М та тролейбус №12. Із 13 грудня, від станції метро "Либідська" до станції метро "Деміївська" буде організовано рух тимчасового автобусного маршруту № 60.

На початок