У США наразі залишився 1 млрд доларів на допомогу Україні — Білий дім

У США наразі залишився 1 млрд доларів на допомогу Україні — Білий дім

У США наразі залишився 1 млрд доларів на допомогу Україні — Білий дім
Речниця Білого дому Карін Жан-П'єр. Фото: АР

Представниця Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що наразі у бюджеті Сполучених Штатів, з якого виділяють допомогу Україні, залишився 1 мільярд доларів.

Про це речниця повідомила під час брифінгу.

Зі слів Жан-П'єр, мовиться про бюджет на поповнення запасів, за допомогою якого Пентагон купує нове озброєння та обладнання в американських виробників для заміни того, що США надсилають Україні.

Представниця Білого дому також розповіла, що Вашингтон використав вже 96% коштів на поповнення запасів міністерства оборони Сполучених Штатів, а решту 4% відомство готується використати цього місяця.

"Як тільки у нас закінчаться ці кошти, ми не зможемо поповнювати власні запаси та замінити те, що ми надсилаємо в Україну. Ось що поставлено на карту", — пояснила речниця.

Жан-П'єр підкреслила, що це стало одною з причин приїзду президента Володимира Зеленського і його зустрічей у Конгресі.

Відповідаючи на запитання представників ЗМІ, чи вдалося главі української держави якось вплинути на ситуацію, представниця Білого дому наголосила, що переговори стосовно фінансування ще тривають, але розголошувати їхні деталі не може. Однак, на думку речниці, цей візит був важливим.

"Пам'ятаю, як Зеленський розповідав про те, через що вони проходять, про дітей, про людей, які втратили життя, які втратили все. Хто про це може краще розповісти, як не сам президент? Тому дуже важливо, аби він поговорив із Сенатом, Палатою представників та Байденом", — додала Жан-П'єр.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок