За чотири місяці внаслідок російської агресії загинули 573 цивільних — звіт ООН

За чотири місяці внаслідок російської агресії загинули 573 цивільних — звіт ООН

За чотири місяці внаслідок російської агресії загинули 573 цивільних — звіт ООН
ООН, звіт Місії ООН з прав людин. Фото: Getty Images

У період з 1 серпня до 30 листопада 2023 року в Україні внаслідок російської агресії зафіксовано понад 1800 випадків поранень та 576 смертей цивільних.

Про це йдеться у черговому звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), передає Офіс омбудсмана України.

Зазначається, що більшість жертв серед цивільного населення загинули на підконтрольних Україні територіях від обстрілів артилерією, ракетами та дронами.

"Моніторингова місія ООН також наголошує на випадках цілеспрямованих убивств цивільних російськими військами на тимчасово окупованих територіях, свавільних затримань, які часто супроводжувалися тортурами, жорстоким поводженням та неналежними умовами утримання", — йдеться у повідомленні.

Крім того, в ООН наголосили, що Росія вкотре не допустила спостерігачів на підконтрольні їй території, і таким чином експерти організації так і не змогли потрапити до українських військовополонених.

"Повторно закликаю Місію насамперед фокусувати увагу на корені проблеми – загарбницькому збройному вторгненні РФ на території України, тотальному порушенні норм міжнародного права, геноциді українського народу та пам’ятати про те, що безпідставні звинувачення Уряду України сприяють просуванню наративів країни-агресора", — прокоментував звіт ООН Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Раніше в ООН станом 6 грудня підтвердили загибель понад 10 000 цивільних із моменту повномасштабного російського вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року.

31 жовтня на засіданні Ради безпеки ООН оголосили, що від початку повномасштабної війни Росії проти України було вбито понад 9900 мирних українців. Це еквівалентно майже 16 цивільним людям, які гинуть щодня.

На початок