В Україні зафіксували пік захворюваності COVID — Кузін

В Україні зафіксували пік захворюваності COVID — Кузін

Марафон
Коронавірус в Україні
Коронавірус. Ілюстративне фото: Getty Images

Від початку епідемічного підйому в Україні захворіло вже 1,3 мільйона громадян захворіли на Коронавірус. Головний санітарний лікар країни Ігор Кузін заявив, що це на 40% більше, а ніж минулого року.

Про це він розповів в етері телемарафону "Єдині новини" 9 грудня.

За його словами, на фоні захворюваності на COVID в країні одночасно поширюються і коронавірус, і вірус грипу, і інші респіраторні віруси.

"Ми будемо спостерігати поступово таку картину переходу від одних вірусів до інших. І поки що станом на сьогодні ми фіксуємо те, що в переважній більшості у нас реєструються випадки коронавірусної інфекції, їх більше", — сказав Кузін.

Він зауважив, що фіксація COVID-19 буде досягати піку в середині грудня з поступовим загасанням упродовж січні 2024 року.

"Починаючи з січня вже почне циркулювати вірус грипу і SARS-CoV-2", — прогнозує головний санлікар.

Він уточнив, що від початку епідеміологічного сезону в Україні від COVID та інших інфекційних захворювань вже померли 343 людини, серед яких — дві дитини. В середньому ж в Україні нині з такими діагнозами госпіталізують 4 тисячі людей щотижня. Кузін зазначив, що спроможностей системи охорони здоров'я вистачає для надання медичної допомоги.

18 жовтня у Міністерстві охорони здоров'я поінформували, що в Україні виявили 10 випадків зараження штамом COVID-19 Еріс.

Що відомо про коронавірус

У 2020 році ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах, нині смертність значно скоротилася.

За даними лікарів, загалом за час пандемії у світі через хворобу померло 6,8 млн людей у світі, з них понад 111 тисяч — в Україні.

Як заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, COVID-19 "має перейти до сезонних захворювань" та циркулюватиме як звичайний грип. Офіційно пандемія Коронавірусу у світі завершилася 5 травня 2023 року.

На початок