Захворюваність на COVID-19 та грип в Україні зростає — Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики

Захворюваність на COVID-19 та грип в Україні зростає — Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики

Ексклюзивно
Грип, ГРВІ
Фото (ілюстративне): Gettyіmages

Голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій заявив, що наразі в Україні спостерігається зростання випадків захворюваності на COVID-19. За його словами, ще більше зростання очікується наприкінці зими — початку весни.

Про це Федір Лапій розповів в ефірі національного марафону "Єдині новини".

"Це (зростання захворюваності — ред.) по-перше, сезонність, бо COVID-19 має характер сезонної інфекції. Ще влітку говорили про те, що восени буде зростати захворюваність на коронавірус. Зараз є зростання й очікуємо зростання наприкінці зими — на початку весни. До COVID-19 ще доєднався і грип та інші ГРВІ. Чимало дітей повернулися до навчання в школах, і це сприяє поширенню таких інфекцій, як той же грип", — сказав Лапій.

Експерт припускає, що ситуація може перерости в карантин.

"В принципі (карантин — ред.) може бути. Це будуть вирішувати як головні санітарні лікарі областей, бо, якщо ми говоримо про всеукраїнські заходи, то тут має ухвалювати рішення Кабмін. Але такі заходи можуть впроваджуватися на місцевому рівні, як це зазвичай бувало під час грипу, коли діти переходили на дистанційне навчання", — сказав Лапій.

Він наголосив, що COVID-19 залишається серйозною тяжкою інфекцією для людей літнього віку і що є спільна група тяжкого перебігу і для грипу, і для COVID-19.

"Це люди віком понад 60 років, люди, які мають ожиріння важкого ступеня, вагітні, люди, які мають серйозні супутні захворювання, як цукровий діабет чи онкологічні. Тут грип і COVID-19 дуже схожі, але коронавірус відрізняється від інших тяжким ураженням легень, зміною відчуття смаку і запахів", — сказав голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики і додав, що від COVID-19 рекомендовано для вікової групи 60+ додаткову бустерну дозу через 6 місяців від останньої вакцинації.

З 13 по 19 листопада, у Києві зареєстрували понад 11,5 тисячі нових хворих на грип, ГРВІ та COVID-19. Фахівці нагадують, що найдієвішим захистом від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби є вакцинація.

Що відомо про коронавірус

У 2020 році ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах, нині смертність значно скоротилася.

За даними лікарів, загалом за час пандемії у світі через хворобу померло 6,8 млн людей у світі, з них понад 111 тисяч — в Україні.

Як заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, COVID-19 "має перейти до сезонних захворювань" та циркулюватиме як звичайний грип. Офіційно пандемія Коронавірусу у світі завершилася 5 травня 2023 року.

На початок