Асамблея Міжнародної морської організації ухвалила резолюцію на підтримку зусиль України у Чорному морі — Зеленський

Асамблея Міжнародної морської організації ухвалила резолюцію на підтримку зусиль України у Чорному морі — Зеленський

Асамблея Міжнародної морської організації ухвалила резолюцію на підтримку зусиль України у Чорному морі — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський заявив, що Асамблея Міжнародної морської організації ухвалила резолюцію на підтримку зусиль України у Чорному морі — відновлення судноплавства й роботи нового "зернового коридору".

Про це глава держави повідомив під час відеозвернення.

"Експортний коридор уже дав результат — понад 7 мільйонів тонн вантажів. І це дуже вагомо — це наша економіка. І не лише робота портів та аграріїв, а й багатьох інших та суміжних галузей", — зазначив Зеленський.

Президент вказав, що мільйони робочих місць в Україні залежать від експорту, який здатна забезпечити держава.

"Я дякую всім у світі, хто допомагає з цим Україні. Зокрема тепер Міжнародна морська організація буде підтримувати наші зусилля, є і відповідне рішення — оцінити, якої технічної допомоги ми потребуємо для нормальної роботи морського коридору", — підкреслив політик.

Мобільні вогневі групи

Зеленський відзначив військових українських мобільних вогневих груп.

"Тільки за минулу ніч під час чергового нальоту "шахедів" вдалося знищити 18 дронів. Більшість. І більшість зі знищених — результат саме мобільних вогневих груп. Так і має бути", — наголосив президент.

Глава держави поінформував, що минулої ночі мобільні вогневі групи відпрацювали в Миколаївській, Херсонській, Івано-Франківській та Кіровоградській областях.

"Також відзначу воїнів Повітряних сил — наших льотчиків, інженерів, зенітників та підрозділи ППО Сухопутних військ. Ваша уважність, воїни, і влучність — це стійкість усієї нашої держави й наших міст", — сказав Зеленський.

Хороші результати залізниці

Президент поінформував, що за листопад "Укрзалізниця" перевезла 14 мільйонів тонн вантажів — рекордний показник від початку повномасштабної війни.

"Фіксуємо хорошу роботу залізниці на напрямах як експортних, так й імпортних, і у внутрішніх перевезеннях", — заявив глава держави.

Домовленості до кінця року

Зеленський повідомив, що 4 грудня заслухав доповідь керівника зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка. Зокрема важливу й актуальну інформацію щодо того, чого варто очікувати Україні, до чого готуватися.

Окрім цього, президент провів нараду і з міжнародниками стосовно зовнішньополітичних комунікацій України у грудні: плани активної роботи на кожен тиждень місяця.

"Очікуємо важливих домовленостей із партнерами до кінця року. Пріоритет незмінний — зміцнювати державу, захищати людей, додавати сили нашим позиціям — в усьому. Я вдячний усім, хто свої особисті інтереси не ставить вище від інтересів української держави. Хто воює. Працює. І допомагає", — підсумував політик.

На початок