Рада ЄС ще на три роки продовжила санкції проти осіб та організацій за порушення прав людини

Рада ЄС ще на три роки продовжила санкції проти осіб та організацій за порушення прав людини

Рада ЄС
Рада Європейського Союзу. Фото: Тьєррі Монасса/Getty Images

Рада Європейського Союзу 4 грудня продовжила режим санкцій ЄС щодо прав людини, спрямований проти осіб і організацій, відповідальних за серйозні порушення прав людини в усьому світі, на три роки, до 8 грудня 2026 року.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті Ради ЄС.

Зазначається, що наразі під санкції ЄС за порушення прав людини потрапили 67 фізичних та юридичних осіб та 20 юридичних осіб.

"Ті, на кого поширюються обмежувальні заходи, підпадають під заборону на в'їзд до ЄС, а також замороження активів. Крім того, фізичним та юридичним особам в ЄС заборонено надавати кошти тим, хто входить до списку", — йдеться у повідомленні.

У Раді ЄС підкреслили, що сьогоднішнє рішення підтверджує зобов’язання ЄС засуджувати порушення та зловживання правами людини, де б вони не відбувалися, використовуючи всі інструменти, одночасно підтверджуючи, що права людини є універсальними, неподільними, взаємозалежними та взаємопов’язаними.

7 грудня 2020 року міністри закордонних справ країн-членів ЄС ухвалили новий санкційний механізм, який дозволяє запроваджувати персональні санкції за катування, рабство та систематичне сексуальне насилля.

На початок