Україна та Литва співпрацюватимуть у сфері досліджень і розробок оборонної промисловості — Міноборони

Україна та Литва співпрацюватимуть у сфері досліджень і розробок оборонної промисловості — Міноборони

Оновлено
Анушаускас, Джигир
Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас (ліворуч) і заступник глави оборонного відомства України Юрій Джигир. Фото: Міноборони

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що країна підтримує зусилля України щодо реалізації оборонних реформ, попри повномасштабну війну, а також зацікавлена у співпраці у галузі досліджень і розробок оборонної промисловості.

Про це Арвідас Анушаускас сказав під час зустрічі із заступником міністра оборони України Юрієм Джигирем, передає пресслужба Міноборони.

Зазначається, що Джигир відвідав Литву з робочим візитом 29-30 листопада, де він провів зустрічі з главою оборонного відомства країни Арвідасом Анушаускасом, його заступницею Монікою Тучкуте, а також канцлером Міноборони Литви Крістіною Дівятніковайте.

У межах зустрічі з очільником МО Литви Юрій Джигир надав інформацію щодо реформування системи оборонних закупівель Міністерства оборони України та боротьби з корупцією у цій сфері, наголосивши, що це питання є принципово важливим для глави українського оборонного відомства Рустема Умєрова.

"Ми цінуємо та підтримуємо зусилля України щодо реалізації оборонних реформ, попри війну. Литва поділиться знаннями з Україною у сфері створення та підтримки прозорої системи закупівель. Ми передамо свій досвід – з чого починали, яка правова база необхідна, як забезпечити прозорість закупівель і запобігати корупції", – сказав зі свого боку Арвідас Анушаускас.

Крім цього Анушаускас презентував Джигирю оновлену концепцію "Коаліції з розмінування", яка містить як елементи "гуманітарного розмінування" звільнених окупованих територій, так і "бойового розмінування" на лінії зіткнення з противником.

"Міни та нерозірвані снаряди, якими Росія засіяла наші землі – це не лише перешкода контрнаступу, це – постріл в наших дітей та онуків, тому що заміновані країни продовжують потерпати від цих невидимих убивць десятиріччями після закінчення воєн. Литва сьогодні очолює дуже важкий напрямок боротьби з цією підступною зброєю. Зокрема, розширення роботи коаліції на зони бойових дій підтверджує готовність швидко враховувати найгостріші проблеми і знаходити шляхи їх вирішення", – наголосив Джигир.

За словами Анушаускаса, для Литви реалізація цього питання є основним пріоритетом в наданні допомоги Україні на 2024-2026 роки. До протимінної коаліції, очолюваної Литвою, наразі мають намір приєднатися 22 країни.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.

27 вересня 2023 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що для повного розмінування України потрібно 37 млрд доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців. За словами Шмигаля, не обійтися без допомоги міжнародних партнерів. Близько 40 країн уже виділили 250 млн доларів на розмінування.

Про допомогу у розмінування заявили зокрема Норвегія, Хорватія та Сполучене Королівство.

На початок