Словенія таємно передала Україні партію бронетранспортерів — ЗМІ

Словенія таємно передала Україні партію бронетранспортерів — ЗМІ

Прапор Словенії
Прапор Словенії. Фото: Getty Images

Влада Словенії таємно передала Збройним силам України 20 бронетранспортерів Valuk.

Про це повідомляє видання UR24 з посиланням на неназвані джерела в урядових колах країни.

За даними видання, транспортування в Україну було завершено на цьому тижні в умовах повної секретності. Сама операція тривала кілька місяців, оскільки бронетехніку потрібно було підготувати, обслужити й транспортувати.

Спочатку бронетранспортери переправляли літаками до однієї з прилеглих країн, а потім їх перевозили на територію одного з двох логістичних центрів збору допомоги Україні – у Польщі чи Словаччині. Зазначається, що останні бронетранспортери з цієї партії були передані Україні кілька днів тому.

Словенські БТР Valuk озброєні 40-мм автоматичними гранатометами або 12,7-мм кулеметами. Країна мала на озброєнні 85 одиниць таких БТРів. Вони призначені для перевезення піхоти й захищають її від протипіхотних мін та піхотної зброї калібром до 12,7 мм.

Ставлення словенців до війни Росії проти України

З перших днів повномасштабного вторгнення РФ Словенія надає підтримку Україні. Почувши про звірства, які чинила російська армія в Бучі, словенці в короткий термін зібрали вантажівку гуманітарної допомоги і відправили в Бучу. На державному рівні Словенія надає військову допомогу та допомагає біженцям. Про це Українському радіо розповів Надзвичайний та Повноважний посол Словенії в Україні Томаж Менцін.

"31 рік тому югославська армія атакувала Словенію і ми мали невелику коротку війну. Ми мусили пройти цей історичний досвід: Словенія була першою країною, яка пройшла цю війну на Балканах, — розповідає Томаж Менцін — ми не вірили, що може бути війна, спровокована проти України". Словенію шокували новини 24 лютого, каже посол.

Менцін згадав про Бучу не випадково. Цей населений пункт має місто-побратима в Словенії — місто Кочев’є. "І з перших днів вторгнення в Україну, муніципалітет Кочев’є надав значну гуманітарну допомогу Бучі. Згодом уряд Словенії також відреагував на події в Україні та на всі потреби та спільно з ЄС почав збирати гуманітарну допомогу та надсилати її в Україну", — розповів Томаж Менцін.

Українські біженці в Словенії

Станом на 28 грудня 2022 року у Словенії зареєстровано 8300 біженців з України, з них 3500 отримали статус офіційного захисту. На початку повномасштабного вторгнення близько 10 тисяч проїхали через країну транзитом.

Військова допомога Україні

"Населення Словенії складає 2 млн осіб, тож, якщо взяти ВВП на душу населення, то Словенія надає досить значущу допомогу Україні. Наша військова допомога була набагато більша за всю гуманітарну допомогу, яку Словенія надала Україні", — розповів Томаж Менцін. Новий уряд Словенії, який розпочав свою діяльність у серпні 2022-нр, значно розширив свою військову підтримку, додає посол.

Також Словенія підтримує створення спецтрибуналу для РФ.

Читайте також

Словенія готова взяти участь у відновленні Ізюма. Премʼєр Голоб прибув у Київ

В Україні запустили платформу Brave1 для розробників військових технологій. Що це таке

Посол Словенії: "Військова допомога, яку ми надали Україні набагато більша за нашу гуманітарну підтримку"

У Польщі в травні розпочне роботу центр із обслуговування танків Leopard 2

Вибір редакції

На початок