Пожежа у будинку дворянського зібрання у Полтаві: чи переглянули апеляційну скаргу

Пожежа у будинку дворянського зібрання у Полтаві: чи переглянули апеляційну скаргу

Пожежа у Полтаві
Пожежа у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

У справі щодо пожежі у будинку дворянського зібрання у Полтаві апеляційний суд залишив без задоволення скаргу Полтавської прокуратури. Останні просили переглянути вирок в частині виправдання директора підприємства "Старнайт".

Про це стало відомо з реєстру судових рішень.

Прокурори оскаржували частину вироку Октябрського райсуду. Згідно з ним керівника підприємства "Старнайт" Олега Устименка, яке було власником прибудов біля історичної будівлі, виправдали за недоведенням правопорушення. Останнього підозрювали за частиною другою статті "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки".

Що вирішив апеляційний суд

У рішенні судді повідомили, що пожежа у будинку дворянського зібрання у Полтаві сталася внаслідок підпалу чоловіка, який проник в приміщення, а не через недотримання "Старнайтом" вимог пожежної безпеки.

"Саме дії особи, яка вчинила підпал, є причинно-наслідковому зв`язку виникнення даної пожежі, яка сталася 09.12.2020 в приміщенні ресторану «Тераса»", — йдеться в тексті рішення.

Вирок від 30 січня 2023-го залишили без змін. Згідно з ним суд визнав винним Олега Устименка за статтею "Невиконанні судових рішень" та призначив штраф 17000 гривень та позбавив права обіймати посаду пов’язані з виконанням адміністративно-господарчих та організаційно-управлінських повноважень на 3 роки. Також суд зобов’язав "Старнайт" відшкодувати понад 30 мільйонів гривень завданих збитків Полтавській міськраді.

Що відомо про пожежу

9 грудня 2020-го близько 4-ї години ранку у будівлі виникла пожежа. Гасили вогонь 9 годин, а потім ще пів доби – тління. У приміщенні під час гасіння вогню рятувальники знайшли мертвим 27-річного полтавця.

Згідно із держреєстром юридичних осіб, керівниками "Старнайту", яке було власником прибудов біля історичної будівлі, є Олександр Калуцький та Сергій Гонтовий, а керівник – Олег Устименко.

Консервацію будівлі виконує підрядна організація "Добробуд-інвест". Роботи розпочали у листопаді 2022-го року. За словами начальника міського управління капітального будівництва, дозвіл на це дало Міністерство культури. У січні 2023-го роботи призупинили, а поновили у травні. Відтоді відновили фронтон, підпірну стіну, а також встановили металевий каркас під дах над центральною частиною будівлі.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок