Консерваційні роботи у Будинку дворянського зібрання у Полтаві: на якому етапі нині

Консерваційні роботи у Будинку дворянського зібрання у Полтаві: на якому етапі нині

Будинок дворянського зібрання у Полтаві
Будинок дворянського зібрання у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Консерваційні роботи у Будинку дворянського зібрання можуть завершити приблизно за три місяці. Про це Суспільному розповів начальник міського управління капітального будівництва Максим Медведєв. За його словами, далі споруду планують передати на баланс області для реставрації.

Які роботи тривають у Будинку дворянського зібрання у Полтаві

У будівлі колишнього кінотеатру імені Котляревського тривають консерваційні роботи.

Консерваційні роботи у Будинку дворянського зібрання у Полтаві
Консерваційні роботи у Будинку дворянського зібрання. Фото: Суспільне Полтава

"Запланований комплекс робіт щодо консервування будівлі, згідно з проєктно-кошторисною документацією. Задача консервації цієї будівлі – щоб вона не відрізнялася від нашого ансамблю. Зараз триває встановлення даху будинку. Підганяється цегельна кладка, реставруються фронтони. Вікна будуть забиті OSB-плитами та пофарбовані в білий колір", — каже начальник управління капітального будівництва Полтавської міської ради Максим Медведєв.

Роботи у Будинку дворянського зібрання у Полтаві
Встановили металевий каркас під дах над центральною частиною будівлі. Фото: Суспільне Полтава

Як розповів Максим Медведєв, завершити консерваційні роботи можуть приблизно за три місяці. Згідно з тендером, їх оцінили у понад 14 мільйонів гривень.

"Казначейство змінило свою політику. Ми не могли ні ремонтувати дороги, ні проводити ніякі ремонти. Цього року на такі роботи гроші казначейство пропускає, тому громада зі свого бюджету може платити. Єдине – зараз ми чекаємо рекомендацій Мінкульту по закриттю вікон. І це буде вже завершена консервація цього року. Після цього Будинок дворянського зібрання буде переданий на баланс ОВА для подальшої реставрації", — говорить речник Полтавської міської ради Олександр Дедюхін.

Будинок дворянського зібрання у Полтаві
Будинок дворянського зібрання у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Як розповів начальник міського управління капітального будівництва Максим Медведєв, до передачі на баланс області будівля перебуватиме у власності Полтавської громади.

Що думають жителі Полтавської ТГ про роботи у Будинку дворянського зібрання

"Я пильную за роботами над кінотеатром, і хоча б по тому, що вже поставили якийсь каркас даху, можна сказати, що роботи йдуть. Все-таки будівля має історичне значення, в прямому сенсі – соціокультурне. І тому я вважаю, що роботи над нею мають позитивне значення для розвитку, зокрема, культури Полтави. Тому я не маю ніяких запитань до будівництва. Зокрема, немає якогось упередженого або негативного ставлення до цього", — каже житель Полтави Михайло Мурай.

Консерваційні роботи у Будинку дворянського зібрання
Консерваційні роботи у Будинку дворянського зібрання. Фото: Суспільне Полтава

"Не помічаю, що там щось робиться. По-перше, це єдиний архітектурний ансамбль. І повинно бути красиво. Тут би туристи їздили. Я ще вагітною ходила в цей кінотеатр. Це було 30 із лишком років тому. Тому для мене важлива ця будівля, дуже. І взагалі хочу, щоб Полтава була красивою", каже жителька Полтави Людмила Бушкова.

Що відомо про Будинок дворянського зібрання у Полтаві

Будинок дворянського зібрання – це пам’ятка архітектури національного значення. Вона була частково зруйнована за часів Другої світової, а відбудована 1946-го. Понад пів століття у будівлі був кінотеатр імені Котляревського, а потім – магазин побутової хімії та заклади харчування.

9 грудня 2020-го близько 4-ї години ранку у будівлі виникла пожежа. Гасили вогонь 9 годин, а потім ще пів доби – тління. У приміщенні під час гасіння вогню рятувальники знайшли мертвим 27-річного полтавця.

Консервацію будівлі виконує підрядна організація "Добробуд-інвест". Роботи розпочали у листопаді 2022-го року. За словами начальника міського управління капітального будівництва, дозвіл на це дало Міністерство культури. У січні 2023-го роботи призупинили, а поновили у травні. Відтоді відновили фронтон, підпірну стіну, а також встановили металевий каркас під дах над центральною частиною будівлі.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter| YouTube| Facebook

На початок