Вчителька з Хмельниччини стала співавторкою нового підручника для учнів України

Вчителька з Хмельниччини стала співавторкою нового підручника для учнів України

Вчителька з Хмельниччини стала співавторкою нового підручника для учнів України
Фото: Суспільне Хмельницький

Учителька основ християнської етики Зіньківського ліцею Валентина Когут – співавторка підручника для п’ятих класів "Основи християнської етики. "Християнські моральні цінності у Біблії", за яким уже навчаються школярі України.

Валентина каже: працювала з колегами з різних областей впродовж двох років в режимі онлайн. За її словами, програма схвалена Міністерством освіти та науки України та всіма християнськими конфесіями.

"Працювали під авторським колективом Василя Миколайовича Жуковського, професора Острозької академії, над програмою п’ятих-шостих класів. Виклик НУШ у нас сьогодні, і цей підручник пристосований під дітей, які навчаються за програмою НУШ", — пояснює Валентина Когут.

З її слів, підручник видрукуваний накладом п’ять тисяч примірників, їх видали коштом благодійної релігійної організації та безкоштовно розіслали в школи, де вивчають цей предмет. Підручник сучасний, саме такий, щоб дітям було цікаво за ним вчитися, розповідає Валентина Когут.

"Діти змінюються. Це вже інші діти, які зараз прийшли у школу. І якщо у нас є домашнє завдання от з к’юар-кодами, що дитина має це виконати, звичайно, їй буде цікавіше, зчитуючи к’юар-код, скласти якісь пазли, щось цікаве", — розповіла співавторка підручника.

Сільська вчителька з Хмельниччини стала співавторкою нового підручника для учнів України
Підручник "Християнські моральні цінності у Біблії", співавторкою якого є сільська вчителька Зіньківського ліцею Валентина Когут, 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

За її словами, основи християнської етики — предмет не обов’язковий для вивчення, на вибір. В Зіньківському ліцеї його запровадили у 2008 році й вивчають до сьогодні.

"Це любов до ближнього, любов до Батьківщини, любов до Бога, і життя згідно оцих десяти заповідей. А взагалі ми дітям говоримо, що Господь є любов, і ми прийшли у цей світ, аби любити. І якби наші північні сусіди московити знали й були християнами, то цієї війни б у нас ніколи не було", — розповіла Валентина Когут.

Учителька каже: на уроках з основ християнської етики дітей не вчать молитися чи ходити в храми. Викладають тільки основи.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок