У Хмельницькому відбулася презентація нових книжок Лори Підгірної

У Хмельницькому відбулася презентація нових книжок Лори Підгірної

У Хмельницькому представили нові детективні романи подільської письменниці Лори Підгірної "Вежа Мінерви" та "ORIET. Близько до ворога". Події у них відбуваються на початку двадцятого століття у старовинному Проскурові та на Близькому Сході. Прототипом циклу "Інеса Путс. Панянка-детектив із Проскурова" стала хмельницька поліцейська.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла письменниця Лора Підгірна.

У Хмельницькому відбулася презентація нових книжок Лори Підгірної
Подільська письменниця Лора Підгірна на презентації своїх нових романів у Хмельницькій обласній бібліотеці. Листопад, 2023 рік. Фото: Наталія Паляниця/Суспільне Хмельницький

За її словами, "Вежа Мінерви" та "ORIET. Близько до ворога" — початок двох нових циклів. Під час написання книг авторка працювала в архіві.

"Я презентую свої нові романи, один з яких присвячений старому Проскурову—Хмельницькому. Місту, яке має цікаву, авантюрну і загадкову історію. Робота з архівними документами дала змогу створити такий цикл "Інеса Путс. Панянка-детектив із Проскурова". І "Вежа Мінерви" — перша книга з цього циклу", — розповідає письменниця.

Події у романі "Вежа Мінерви" відбуваються у 1905 році. Прототипом панянки-детектива з Проскурова Інеси Путс стала начальниця сектору комунікацій головного управління Національної поліції у Хмельницькій області Інна Глега.

"Моя героїня досить юна особа, яка для свого часу і епохи була занадто прогресивна, незалежна. Вона ламала стереотипи і те бачення жінок, яке існувало тоді в суспільстві. Це, звісно, збірний образ, там є вигадки. Але певні персонажі, риси характеру, сцени списані з реального життя. Мій чоловік, який прочитав першим цю книгу, сказав, що характер там сто відсотків мій", — розповідає Інна Глега.

У Хмельницькому відбулася презентація нових книжок Лори Підгірної
Хмельницька поліцейська Інна Глега, яка стала прототипом головної героїні циклу детективних ретро-романів Лори Підгірної "Інеса Путс. Панянка-детектив із Проскурова". Фото: Наталія Паляниця/Суспільне Хмельницький

За словами завідувачки відділом краєзнавства Хмельницької обласної бібліотеки Зої Філіпенко, під час презентації нових романів письменниці проводили онлайн-трансляцію. До неї мали можливість доєднатися публічні бібліотеки громад області.

"Ми популяризуємо творчість Лори Підгірної — нашої землячки, уродженки Кам’янця-Подільського, письменниці, журналістки. Ми запросили на захід літераторів, письменників, освітян, працівників культури, мешканців міста Хмельницького та внутрішньо переміщених осіб", — каже Зоя Філіпенко.

Друга книга «ORIET. Близько до ворога», яку презентує авторка, — це історичний шпигунський детектив. Лора Підгірна розповідає, що є історикинею, аспіранткою Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Роман — це літературна версія її кандидатської роботи на тему "Діяльність українських спецслужб в екзилі на Близькому Сході у 20-30-ті роки ХХ сторіччя». Події у книзі відбуваються на Близькому Сході — у Персії та Стамбулі.

У Хмельницькому відбулася презентація нових книжок Лори Підгірної
Нові романи подільської письменниці Лори Підгірної. Фото: Наталія Паляниця/Суспільне Хмельницький

Прихильниця творчості письменниці, вчителька молодших класів Оксана Корчинська приїхала на презентацію з села Олешин Хмельницької області. Каже, прочитала усі 10 книг письменниці.

"Я дуже багато років слідкую за творчістю Лори Підгірної. Захопилася ще її "шведініадою". Від кожної книжки отримую неймовірне задоволення, адже пані Лора використовує дуже багато справжніх історичних фактів", — каже Оксана Корчинська.

Лора Підгірна розповідає, що наразі вже надрукована наступна книга з циклу "Інеса Путс. Панянка -детектив із Проскурова" під назвою "Таємниця Святого Флоріана". Події у ній розгортаються у Кам’янці-Подільському.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок