Олена Підгрушна – про досвід виступів на шоу-гонках та нові змагання в Тернополі

Олена Підгрушна – про досвід виступів на шоу-гонках та нові змагання в Тернополі

Ексклюзивно
Олена Підгрушна – про досвід виступів на шоу-гонках та нові змагання в Тернополі УНІАН

Олена Підгрушна розповіла Суспільному Спорт про мету та формат гонки, у якій візьме участь разом із іншими провідними біатлоністами.

20 вересня в Україні вперше проведуть показові гонки з біатлону City Biathlon Ternopil, де візьмуть участь українські чемпіони світу та Європи, олімпійські чемпіонки, медалісти Кубка світу й Кубка IBU. 12 спортсменів змагатимуться у змішаній естафеті та гонці переслідування на набережній Тернопільського ставу. Капітанка зібрної України, олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна розповіла Суспільному Спорт, чи знайомий їй такий формат змагань та чим корисна така ініціатива.

Про досвід виступу на подібних гонках

"Я виступала одного разу на подібних змаганнях. Мені сподобалась і атмосфера, і такий формат гонок. Тому що це дійсно популяризація спорту в першу чергу. Це не рейтингові змагання – вони нічого не вирішують, ніяк не впливають на наше майбутнє. Просто можливість продемонструвати цей вид спорту в місті. Адже 99% наших стадіонів десь в горах, в лісах – далеко від населених пунктів. Тому коли проводять у такому стислому форматі, буквально кілька чоловік, це круто"

Про очікування від змагань

"Не знаю, як усе проходитиме, бо це дійсно перша для України гонка такого формату. Перевіримо і будемо знати, що потрібно виправити і можливо колись ця гонка вийде на міжнародний рівень. Тоді вже потрібно буде хвилюватись, мандражувати і перейматися".

Про вибір локації

"У Тернополі в центрі міста великий став – озеро. Це одне з наймальовничіших місць в Тернополі. Всі, хто там були, говорили, що цей дійсно родзинка – класне місце, в яке хочеться повертатись знову. Але вибрали став не через «класне місце», а тому що там і асфальт хороший, і немає транспортного сполучення. До того ж став у центрі міста, туди легко дістатися і будь-хто може приїхати поспостерігати за цією гонкою".

Олена Підгрушна – про досвід виступів на шоу-гонках та нові змагання в Тернополіternopolis.te.ua

Олена Підгрушна – про досвід виступів на шоу-гонках та нові змагання в Тернополі

Про формат гонки

"У попередні роки ми проводили «Гонку чемпіонів» у Чернігові, це був старт згідно з усіма біатлонними правилами. А тут буде дещо видозмінено все: ми стрілятимемо не зі своєї зброї. Гонка буде цікавою і для нас, бо я особисто не тримала цю зроблю в руках. Тому не знаю, чи зможу з нею впоратися.

Спочатку буде дуеальна стрільба, потім естафети і потім за результатами першого заїзду буде стартувати другий — теж в естафетному форматі. Жінки бігтимуть по 4 кола, а хлопці - по 5.

Не знаю, як відбувалося жеребкування, але мені сказали, що його проводив Юрай Санітра. Судячи з пар, він самостійно нас якось розподілив. Але за яким принципом - не знаю".

Склади команд:

1. Олена Підгрушна - Дмитро Підручний

2. Віта Семеренко - Артем Прима

3. Валентина Семеренко - Богдан Цимбал

4. Дарія Блашко - Руслан Ткаленко

5. Катерина Бех - Антон Дудченко

6. Юлія Журавок - Тарас Лесюк

Читайте також: Санітра: "Восени збірній особливо необідно виїхати за кордон"

Читайте також: "Вона повноцінно готується" – Бринзак про повернення Варвинець до команди

Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс