Ексголові "Нафтогазу України" Андрію Коболєву продовжили термін дії зобов'язань. Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у справі Коболєва про незаконні премії на 229 млн грн.
Про це повідомили в САП.
29 листопада 2023 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно Андрія Коболєва — ексголови правління НАК "Нафтогаз України". Його обвинувачують у зловживанні службовим становищем.
Крім того, 30 листопада колегія суддів ВАКС у підготовчому судовому засіданні задовольнила клопотання прокурора і продовжила строк дії обовʼязків, покладених на обвинуваченого у звʼязку із застосуванням застави. Згідно із цими обмеженнями, Коболєв має:
- прибувати за кожною вимогою слідчого та прокурора;
- не виїжджати за межі України без дозволу;
- інформувати про зміну місця проживання;
- утримуватися від спілкування з низкою осіб;
- здати на зберігання закордонні паспорти.
Що відомо про справу Коболєва
19 січня правоохоронці повідомили про підозру колишньому голові правління НАК "Нафтогаз України" Андрію Коболєву. За версією слідства, Коболєв отримав премію на 229 млн гривень більше дозволеної законом.
20 січня Вищий антикорупційний суд оголосив перерву в обранні запобіжного заходу Коболєву до 23 січня 2023 року.
У САП повідомили, що справу щодо Коболєва за клопотанням детективів НАБУ та погодженням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розпочали розглядати в суді 19 січня. Прокурор наполягав на застосуванні до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 365 млн грн.
23 січня Вищий антикорупційний суд залишив клопотання прокурора щодо тримання під вартою Коболєва без задоволення. Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила рішення суду про відмову в застосуванні до ексголови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва запобіжного заходу.
Апеляція Вищого антикорупційного суду призначила ексголові правління “Нафтогазу” Андрію Коболєву заставу у розмірі 229 млн грн. Після цього ексголові "Нафтогазу" Коболєву, якого засудили через премію, почали збирати гроші на заставу.
Вищий Антикорупційний суд 14 березня розглянув клопотання щодо зміни запобіжного заходу ексголові "Нафтогазу" Андрію Коболєву. Суд наклав на Коболєва додатковий обов’язок носити електронний браслет, заставу залишив на рівні 229 млн грн.
25 вересня заставу йому зменшили до 107 млн грн і ухвалили зняти електронний браслет.
6 жовтня Вищий антикорупційний суд на місяць продовжив запобіжний захід Коболєву, водночас заборону на виїзд за кордон без дозволу скасували.
17 листопада ВАКС залишив без змін запобіжний захід у вигляді 107 млн грн застави з обов'язками для Коболєва.
Що відомо про премію Коболєва у "Нафтогазі"
Наприкінці грудня 2019-го Україна отримала 2,9 мільярда доларів від Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Після цього керівництво НАК "Нафтогаз України" проголосувало за виплату премії правлінню компанії у розмірі 1% від цієї суми. Таким чином, сума премії становила 29 мільйонів доларів, або близько 700 мільйонів гривень.
На початку 2020 року директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що триває досудове розслідування щодо премій для керівництва НАК "Нафтогаз" за перемогу над російським Газпромом у Стокгольмському арбітражі.
3 березня того ж року Кабінет міністрів заборонив виплачувати керівникам державних компаній зарплатню більш ніж 1,25 мільйона гривень. Раніше повідомлялося, що заробітна плата голови Нафтогазу Андрія Коболєва становить понад 1 мільйон гривень на місяць.
У серпні 2020-го Кабінет міністрів встановив максимально допустимий розмір базової винагороди для членів наглядової ради Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" в розмірі 246,8 тисячі гривень на місяць.