Понад 640 тисяч гривень: голову громади на Житомирщині підозрюють у розтраті бюджетних грошей

Понад 640 тисяч гривень: голову громади на Житомирщині підозрюють у розтраті бюджетних грошей

прокуратура, розтрата бюджетних грошей, підозра, шкільна спортивна зала
На території однієї із шкіл громади у Коростенському районі мали побудувати спортивну залу, але роботи не виконали — селищному голові оголосили підозру. Фото: Житомирська обласна прокуратура

Голову однієї із селищних громад Коростенського району підозрюють у службовій недбалості, яка призвела до зайвих видатків із бюджету громади на суму майже 640 тисяч гривень.

Про це Суспільному розповіла речниця обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її словами, йдеться про спорудження спортивної зали в одній із шкіл громади, договір на виконання робіт якої підозрюваний уклав у грудні 2019 року. Згідно із договором, підрядник за бюджетні гроші мав у повному обсязі та вчасно виконати роботи на суму 1 мільйон 100 тисяч гривень. Але у ході будівництва завищив обсяг витрачених матеріалів, і будівельні роботи не виконав, а керівник громади не перевірив і підписав акт.

Понад 640 тисяч гривень: голову громади на Житомирщині підозрюють у розтраті бюджетних грошей
Фото: Житомирська обласна прокуратура

"Звітуючи, підрядник, зокрема, включив до актів ті роботи, які не виконував. Селищний голова, своєю чергою, не проконтролював ні якість робіт, ні вартість, ані їх обсяги. Також не перевірив достовірність відображених у звітах цифр з обсягами фактично використаних матеріалів. Натомість підписав та скріпив печаткою селищної ради надані йому документи", — сказала представниця обласної прокуратури.

Через недобросовісність посадовця підряднику безпідставно виплатили з місцевого бюджету понад 640 тисяч гривень, які той привласнив, так і не розпочавши будівництво.

Наразі щодо підозрюваного завершили досудове розслідування. Підозру селищному голові повідомили за службову недбалість, яка призвела до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України).

Процесуальне керівництво здійснює Коростенська окружна прокуратура. Досудове розслідування проводить Коростенське райуправління поліції, оперативний супровід — Управління служби безпеки України в області.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок