Повернути державі споруди Миколаївського собору: депутати облради скерували звернення

Повернути державі споруди Миколаївського собору: депутати облради скерували звернення

Повернути державі споруди Миколаївського собору: депутати облради скерували звернення
Суспільне Тернопіль

Депутати Тернопільської обласної ради під час засідання сесії підтримали і скерували звернення щодо повернення державі споруд Миколаївського собору в місті Кременці з незаконного користування УПЦ (МП). Це звернення скерували до обласного управління СБУ, обласного управління Нацполіції та Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції.

За словами виконувача обов'язків і першого заступника голови Тернопільської обласної ради Володимира Болєщука, "за" проголосували 53 із 54 присутніх депутатів. Один депутат не голосував.

Голосування за повернення державі споруд Миколаївського собору в місті Кременці. Листопад 2023. Тернопіль
Голосування за повернення державі споруд Миколаївського собору в місті Кременці. Суспільне Тернопіль

"Сподіваємось, що втручання правоохоронних органів відновить справедливість і приміщення Собору будуть належати Українській державі або справжній Українській Церкві", — прокоментував перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук.

"Це є тим самим стимулом і поштовхом для тих самих і правоохоронних органів, і судової системи тому, що бачать суспільний резонанс і суспільну підтримку", — сказав депутат облради Володимир Труш.

"Незаконне користування майном держави з боку "громади УПЦ МП" триває донині, незважаючи на рішення судів на користь заповідника. Справа дійшла до виконавчого провадження. Крім того, частину пам’ятки, а саме — келії Миколаївського собору, використовує регентське відділення Почаївської духовної семінарії УПЦ, з якою договори користування взагалі не укладалися", — йдеться на сайті облради.

На початок