Перейти до основного змісту
Словаччина розширить свою заборону на імпорт агропродукції з України

Словаччина розширить свою заборону на імпорт агропродукції з України

Словаччина розширить свою заборону на імпорт агропродукції з України
Словаччина. Getty Images

Уряд Словаччини 29 листопада ухвалив рішення продовжити заборону на імпорт чотирьох сільськогосподарських товарів з України та розширити її, посиливши правила транзиту.

Про це повідомляє Rozhlas a televízia Slovenska.

Відтепер, заходи стосуватимуться не лише пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку і соняшнику, але й, наприклад, меду, пшеничного борошна, солоду, а також тростинного і бурякового цукру.

Словацьке міністерство сільського господарства у своїй пропозиції зазначило, що розширення заборони необхідне, зокрема через відсутність загальноєвропейського рішення щодо українських товарів.

Що відомо про припинення імпорту українського зерна

Після повномасштабного вторгнення РФ українські порти у Чорному морі були заблоковані, через що Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, була змушена шукати альтернативні маршрути постачання, зокрема через Польщу та Румунію.

Протягом 2022 року Польща та Румунія спільно сприяли експорту зернових з України. Додаткова пропозиція зерна на їхніх ринках спричинила тиск на фермерів, оскільки вплинула на ціни та можливості зберігання зернових. У двох країнах відбувалися місцеві протести проти урядів.

За оцінками Єврокомісії, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили 417 мільйонів євро від напливу дешевшого українського зерна на їхні ринки.

2 травня Європейська комісія тимчасово обмежила продаж пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику українського походження у Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

5 червня ЄК продовжила обмеження на імпорт української агропродукції до 15 вересня 2023 року. Обмеження стосувалися імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України. Водночас сфера застосування цих заходів до даних продуктів скорочувалася з 17 до 6 тарифних ліній.

15 вересня Єврокомісія не продовжила заборону на імпорт українського зерна в сусідні з Україною держави-члени ЄС.

Після цього Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку заборонили імпорт сільськогосподарської продукції з України.

18 вересня міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що Україна подала позов до СОТ проти трьох країн, які продовжили заборону на імпорт українського зерна всупереч рішенню ЄК про скасування обмежень.

Топ дня
Вибір редакції
На початок