Перейти до основного змісту
Столтенберг: Солідарність з Україною важливо продемонструвати не лише словами, а й на ділі

Столтенберг: Солідарність з Україною важливо продемонструвати не лише словами, а й на ділі

Столтенберг: Солідарність з Україною важливо продемонструвати не лише словами, а й на ділі
. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на саміті НАТО у Вільнюсі 11 липня 2023 р. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що потрібно бути готовими до нових нападів Росії, тому важливо, аби солідарність з Україною "була продемонстрована не лише словами, а й на ділі".

Про це політик повідомив на спільній пресконференції з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою перед Радою Україна-НАТО.

"В інтересах України, а також в інтересах нашої власної безпеки, щоб Україна перемогла, щоб ви змогли відтіснити російські війська і перемогти як суверенна, незалежна країна в Європі", — зазначив Столтенберг.

Генсек розповів, що під час Ради Україна-НАТО буде обговорюватися підтримка шляху України до Північноатлантичного альянсу.

"Зустріч демонструє, що Україна рухається все ближче і ближче до НАТО. Ми обговоримо, як можемо підтримати ваш шлях до членства в НАТО. Всі члени Альянсу згодні з тим, що Україна стане членом Альянсу. І зараз нам потрібно обговорити шлях вперед, зусилля з реформування і те, як НАТО може підтримати вас у впровадженні цих реформ", — вказав політик.

Столтенберг додав, що також на зустрічі обговорять нагальні потреби українських військових і ситуацію на полі бою.

"Дозвольте ще раз висловити глибоке захоплення ЗСУ, політичним керівництвом, народом України, мужністю, яку ви демонструєте з моменту повномасштабного вторгнення. І тим фактом, що ви змогли відтіснити росіян з півночі, сходу і півдня. А також завдали важких втрат окупантам. Це великі перемоги для України, і це результат вашої твердої рішучості захищати свою країну і свою територіальну цілісність", — підсумував генсек НАТО.

29 листопада у Брюсселі, в рамках зустрічі урядовців Альянсу, проходить перше в історії засідання Ради Україна-НАТО на рівні глав МЗС.

Перспективи вступу України в Альянс

30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".

Топ дня
Вибір редакції
На початок