"Потреба є завжди". У Кропивницькому збирають гроші на спальники для бійців

"Потреба є завжди". У Кропивницькому збирають гроші на спальники для бійців

У Кропивницькому збирають один мільйон гривень, щоб зігріти воїнів на передовій. Гроші підуть на пошиття спальних мішків, які відправлятимуть військовим в зону активних бойових дій. Благодійну акцію "Зігрій Український фронт" започаткували минулого року, з похолоданням її відновили.

Щоб допомогти, перейдіть за посиланням в Telegram або Facebook.

Спальні мішки шитимуть на замовлення. Один коштує майже дві тисячі гривень. Загалом планують виготовити пів тисячі спальників. Торік на фронт передали 230, розповів організатор акції голова громадської організації “Волонтерський інформаційний фронт” Дмитро Семенюк.

"Відшиті спальники ми передаємо волонтерським організаціям. Вони відправляють їх на передову і військові виконують свою справу в більшому комфорті".

За словами засновниці виробництва військового одягу Марії Величко, одна працівниця може пошити один спальний мішок за день.

"Спальники почали виготовляти торік на запит волонтерів, до того відшивали плитоноски і військовий одяг. Знайшли утеплювач холософт, він виготовляється в Україні і адаптований до наших кліматичних умов, в нього цікава структура — спаяні волокна. І завдяки цим волокнам спальник не збивається, його можна скручувати, всередині є подушка".

Спальний мішок розрахований на температуру до 30 градусів морозу, довжина два метри, ширина 73 сантиметри.

У Кропивницькому шиють спальні мішки для військових
У Кропивницькому шиють спальні мішки для військових. Фото: Суспільне Кропивницький

Військовий Влад, який служить на Авдіївському напрямку, пояснив: спальник необхідний, адже спати доводиться у місцях, де немає умов. Наприклад, у підвалах чи зруйнованих будинках.

"Спальники взагалі є, нам держава видає, але це розхідний матеріал, тому що буває так, що ти можеш ночувати в одному місці, потім ідеш на завдання, а там, де ти спав, може щось прилетіти, або можеш загубити спальник – це війна".

Тож Влад говорить, потреба у спальниках є завжди.

Акція зі збору грошей на спальники триватиме до кінця зими.

На початок