"На відшив жіночої форми нині черга". У Кропивницькому шиють речі для військовослужбовиць

"На відшив жіночої форми нині черга". У Кропивницькому шиють речі для військовослужбовиць

"На відшив жіночої форми нині черга". У Кропивницькому шиють речі для військовослужбовиць
Засновниця кропивницького бренду військового одягу "Асґард" Марія Величко. Фото: Facebook/Марія Величко

У Кропивницькому відшивають комплекти військової форми для жінок-захисниць. Бренд військового спорядження та одягу різних розмірів і моделей створила кропивничанка Марія Величко. В етері Українського Радіо Кропивницького вона розповіла наскільки потрібні такі речі для військовослужбовиць та у чому складність їх пошиття.

Бренд військового одягу "Асґард" розпочав свою роботу у Кропивницькому після повномасштабного вторгнення. Зі слів Марії Величко, спершу шили плитоноски, потім одяг для військових чоловіків.

"Шити речі для захисниць ми почали після того, як до нас звернулася військовослужбовиця та попросила перешити чоловічу форму. Тоді ми зрозуміли, що жіночої просто немає. Так як у мене є величезний досвід у конструюванні, я зрозуміла, що можу створити ідеальну форму для захисниць по параметрам: щоб вона гарно сиділа, була зручна. І головне, щоб жінки не витрачали свій час і гроші на перешивання чоловічої форми".

Для початку сконструювали та відшили форму для трьох жінок, які погодились її протестувати. Вони її носили протягом певного часу й озвучували свої зауваження. Своєю чергою майстрині бренду "Асґард" реагували на всі рекомендації та вдосконалювали її.

"Ми дуже ретельно підбираємо тканину. Купуємо її з Туреччини, але спершу замовляємо зразки та тестуємо. Коли постачальник заявляє, що вона не пропускає воду, то ми обливаємо тканину, і якщо дійсно вона залишається сухою, то вже потім замовляємо її великими партіями".

На пошив жіночої форми нині черга

Складності у пошитті жіночого одягу немає, говорить Марія Величко. Бо технологічно вона не відрізняється від чоловічої, лише конструктивними елементами та лініями.

"Середній зріст чоловіків значно вищий за жіночий. Також у жінок вужча талія, ширші стегна, є груди. От власне в цьому і полягають особливості в конструюванні, і відповідно в посадці. У захисниць типи фігур набагато різноманітніші. У чоловіків вони більш стандартні".

Нині "Асґард" шиє жіночу форму від найменшого 40 розміру до 60. Якщо у замовниць нестандартна фігура, наприклад, дуже великі стегна та вузька талія, то майстрині знімають заміри та кроять форму за індивідуальними параметрами.

"Наразі у нас є власне виробництво, а от про свій магазин поки мріємо. Звичайно дуже хотілося б його відкрити. Але наразі ми продаємо форму через соціальні мережі. На сьогодні наш асортимент – це жіночі штани, бушлат, кітель, різнопланові куртки. Особливо нині користується шаленим попитом анорак. Це – коротка спортивна куртка без застібки до низу. Кажуть, що вона легко одягається на плитоноску. І коли важкі бойові дії, то дівчата не хвилюються, що десь щось може розстібнутися і заважати".

На кропивницькій швейній фірмі працюють шість швачок. Нині на пошив жіночої форми є черга. Треба чекати шість-сім робочих днів.

На початок