"Мисливці на шахедів": Сили Повітряного командування "Захід" отримали п’ять автомобілів

"Мисливці на шахедів": Сили Повітряного командування "Захід" отримали п’ять автомобілів

Сили Повітряного командування "Захід" отримали п'ять автомобілів для роботи ППО в межах проєкту "Мисливці на шахедів". Автомобілі оснастять автоматизованими турелями, які здатні вести вогонь по повітряних цілях без безпосередньої участі людини.

Як повідомив головний виконавчий директор Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський, до кінця року військовим передадуть ще п’ять автівок.

Власник автомайстерні Володимир Васін каже, що ці машини привезли з-за кордону. На ремонт і переобладнання автівок знадобилося два місця.

"Ці машини будуть захищати повітряний простір західного регіону від шахедів, які будуть намагатися влучати в об'єкти критичної інфраструктури. Вони будуть ставити турелі, під різні системи кулеметів, і ще інші озброєння, щоб збивати повітряні цілі", — розповів начальник автомобільної служби військової частини Андрій Гринчук.

Львівська ОВА, автомобілі, ППО, благодійність
Перші п'ять автівок, які передали в межах проєкту "Мисливці за шахедами". Фото: Єлісавета Сілаєва / Суспільне Львів

Степан Веселовський, головний виконавчий директор Львівського ІТ Кластера, каже, що ці автівки обладнані прожекторами, тепловізорами, тепловізійними насадками, лазерами. За його словами, ще п'ять автомобілів передадуть до кінця року, коли закінчать їхнє переобладнання.

В автівки інвестують орієнтовно 30 мільйонів гривень. Проєкт "Мисливці за шахедами" — частина ініціативи Львівської ОВА. В її межах створюють мобільні бригади із захисту критичної інфраструктури Львівщини від атак російських дронів.

"Станом на сьогодні соціально відповідальний бізнес на запит Львівської ОВА допоміг укомплектували 45 мобільних вогневих груп для ПвК "Захід". Крім того, ми обладнали ще 13 груп. Вони слугуватимуть новому підрозділу, який створили для захисту неба над нашою областю. Таких мобільних вогневих груп є значно більше, але з міркувань безпеки називати кількість не буду", — розповів голова Львівської ОВА Максим Козицький.

На початок