КНДР почала розміщувати армію та зброю біля кордону з Південною Кореєю

КНДР почала розміщувати армію та зброю біля кордону з Південною Кореєю

Демілітаризована зона
Солдати армії Південної Кореї в шоломах готуються до перетину військової демаркаційної лінії, а солдати армії Північної Кореї стоять у демілітаризованій зоні, 12 грудня 2018 рік . Фото: South Korea Defense Ministry via AP, File

Північна Корея почала відновлювати охоронні пости та розміщувати важку вогнепальну зброю вздовж кордону з Південною Кореєю після того, як фактично скасувала міжкорейську угоду про зниження військової напруги у 2018 році.

Про це повідомляє Yonhap, посилаючись на заяву Міноборони Південної Кореї.

Представники оборонного відомства Південної Кореї оприлюднили фотографії, на яких видно, як війська КНДР встановлюють тимчасові охоронні пости та стоять на нічній варті всередині демілітаризованої зони (ДМЗ), що розділяє дві країни.

Зазначається, що ці кроки було зроблено після того, як минулого тижня КНДР заявила, що відновить усі військові заходи, припинені згідно з угодою про зниження напруги 2018 року. Це рішення було прийнято після того, як Південна Корея призупинила частину угоди на знак протесту проти успішного запуску Північною Кореєю військового супутника-розвідника.

За даними Міноборони Південної Кореї, важко озброєні північнокорейські солдати з п’ятниці, 24 листопада, почали відновлення постів у декількох місцях. На сьогодні КНДР відновила кілька охоронних постів, але ймовірно, що Пхеньян відновить усі, оскільки це важливі об’єкти для спостереження. В Об’єднаному комітеті начальників штабів Південної Кореї заявили, що вживатимуть "відповідних заходів" з огляду на дії КНДР.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 27 листопада розпорядився посилити боєздатність Збройних сил країни у зв'язку з напруженістю у відносинах з Північною Кореєю.

Угоду про зниження військової напруги між Південною та Північною Кореєю було укладено 19 вересня 2018 року. Документ передбачав знищення прикордонних постів у радіусі одного кілометра, заборону військових навчань і маневрів поблизу сухопутних і морських кордонів і створення заборонених для польотів зон вздовж кордону. Того ж року дві країни підірвали 10 охоронних постів у демілітаризованій зоні.

22 листопада офіційний Сеул заявив, що призупиняє участь у міжкорейській військовій угоді 2018 року після виведення Північною Кореєю супутника-розвідника на навколоземну орбіту.

На початок