У Північній Кореї відбулися місцеві вибори

У Північній Кореї відбулися місцеві вибори

Верховний керівник Північної Кореї Кім Чен Ин
Верховний керівник Північної Кореї Кім Чен Ин бере участь у місцевих виборах, 26 листопада, 2023 року. Фото: KCNA

Верховний керівник Північної Кореї Кім Чен Ин проголосував на місцевих виборах, які відбулися на вихідних. Явка виборців склала 99,63%.

Про це повідомило державне інформаційне агентство Північної Кореї KCNA.

"Коли шановний товариш Кім Чен Ин прибув до виборчої кабіни … працівники комплексу (де відбувалися вибори – ред.) були схвильовані, побачивши його на своєму робочому місці у день виборів. Вони бурхливо вигукнули "Ура!"", — описали в державному інформаційному агентстві Північної Кореї KCNA день виборів.

Як пише видання Південної Кореї Yonhap, місцеві вибори в Північній Кореї проводяться кожні чотири роки, кількість місць депутатів визначається населенням в області.

Згідно з даними KCNA, явка виборців склала 99,63 відсотка. Ті, хто перебувають за кордоном або працюють на морі, у виборах участі не брали.

Північна Корея переглянула закон про вибори таким чином, що дозволяє рекомендувати двох кандидатів у деяких виборчих округах для місцевих виборів і проводить попередні вибори, щоб визначити остаточного кандидата.

Зазначається, що, цей крок, схоже, мав на меті запровадити конкуренцію у виборчу систему, хоча й на елементарному рівні.

На виборчих дільницях Північна Корея встановила дві окремі скриньки для голосування різних кольорів — одну для схвалення, а іншу — для несхвалення. Цей крок перешкоджає принципу таємного голосування, оскільки легко побачити, голосують люди "за" чи "проти".

"Це показує, що виборча система Півночі далека від демократичної виборчої системи. Скоріше країна прагне зміцнити свій внутрішній контроль над людьми (через вибори)", — сказав речник Міністерства об’єднання Південної Кореї Ку Бьон Сам.

На початок