Віцепрезидентка Єврокомісії прибула до Києва та зустрілась з українськими нардепами

Віцепрезидентка Єврокомісії прибула до Києва та зустрілась з українськими нардепами

Вера Юрова
Віцепрезидентка Європейської комісії Вера Юрова. Фото: Х/Вера Юрова

Віцепрезидентка Європейської комісії Вера Юрова сьогодні, 27 листопада прибула до Києва.

Про це Юрова повідомила у соцмережі X (раніше — Twitter).

"Я рада, що змогла приїхати до Києва. З нашими українськими друзями обговорюватиму їхні ініціативи з питань розширення, особливо у сфері боротьби з корупцією", — йдеться у дописі віцепрезидентки Єврокомісії.

Вона додала, що ЄС буду підтримувати Україну "стільки, скільки буде потрібно, і так довго, скільки буде потрібно".

Пізніше Юрова повідомила, що зустрілась з народними депутатами України. Ключовою темою зустрічі стало членство України у Євросоюзі. Зокрема вона нагадала нардепам, що Єврокомісія рекомендувала Україні працювати над чотирма реформами до березня 2024 року. Йдеться про боротьбу з корупцією, деолігархізацію, регулювання лобіювання та закон про національні меншини.

"Якість та швидкість мають значення. Мала честь обговорити вступ України до ЄС представниками всіх політичних груп Верховної ради", — йдеться у дописі віцепрезидентки Єврокомісії у соцмережі X.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському Союзі.

На початок